Usunięcie C:\...\SoftwareDistribution\Download -bezpieczne?

Czy można bezpiecznie usunąć katalog (zrobił się spory):

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

? Widzę, że system przechowuje w nim aktualizacje (ale nie wiem czy są to informacje o aktualizacjach czy ich wersje instalacyjne). Czy są one do czegoś potrzebne ? Czy system może na podstawie tego katalogu decyduje jakie aktualizacje już są zainstalowane ?

Na googlach raz odpowiedź jest TAK, innym razem NIE.

Na co dzień aktualizacje automatyczne są wyłączone, uruchamiam je tylko przy pobieraniu nowych aktualizacji.

Nawet wskazane, tu siedzą stare pobrane instalatory z WU.

Zapisz do pliku cmd lub bat poniższa zawartośc:

net stop wuauserv

net stop cryptsvc

ren %windir%\SoftwareDistribution SoftwareDistributionOld

ren %windir%\System32\SoftwareDistribution SoftwareDistributionOld

ren %windir%\System32\CatRoot2 CatRoot2Old

net start wuauserv

net start cryptsvc

Uruchom jako administartor

Tylko, że ten skrypt uruchomi ponownie usługę “aktualizacje automatyczne”. Wystarczy po aktualizacji i wyłączeniu usługi wejść do kat. C:…\SoftwareDistribution i usunąć wszyściutko co tam się znajduje

Przecież to czywiste, w kodzie jest tylkko podana zmiana nazw, reszte trzeba dokonac recznie.

No fakt, masz rację nie przyjrzałem się. Ale według mnie prościej jest zatrzymać jedną usługę- “aktualizacje automatyczne” -co zresztą Kloss-J23 po skończeniu aktualizacji i tak robi- i teraz już można bez problemu usnąć całą zawartość kat. C:\windows\SoftwareDistribution.

Dzięki za odpowiedź - mam jeszcze pytanie - czy konieczna jest zmiana nazwy tych katalogów przed ich usunięciem ? Rozumiem, że mam usunąć tylko zawartość tych katalogów - same katalogi:

%windir%\SoftwareDistribution

%windir%\System32\SoftwareDistribution

%windir%\System32\CatRoot2

mają zostać, prawda ?

Mam jeszcze taki katalog:

%windir%\System32\CatRoot

Też mogę usunąć jego zawartość ?

Ja pisałem odnośnie kat. C:\windows\SoftwareDistribution o który pytałeś w pierwszym poście -tu na pewno nie musisz zmieniać nazwy(wystarczy usługę “aktualizacje automatyczne” wyłączyć. Sam katalog oczywiście zostaje. Co do kat. CatRoot i CatRoot2 to nie jestem pewien; ja z nich czasami usuwam ale tylko pliki text/logi.