Usunięcie całkowitej telemetri Windowsa

Witam!

Szukam czegoś, co pozwala na całkowite usunięcie telemetrii z Windowsa 10, coś w tym stylu

Używałem wiele razy tego sposobu, ale teraz twórcy zaaktualizowali to do jakiś playbooków, przez co poradnik przestał działać. Dzięki z góry

Po prostu się tak tym nie przejmuj. To nie jest tak, że Windows wysyła jakieś Twoje tajne dane. Zazwyczaj są to „nieciekawe” i zanonimizowne dane telemtryczno diagnostyczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co Windows faktycznie wysyła do Microsoftu, zainstaluj Diagnostic Data Viewer ze sklepu Microsoft Store.

Jeżeli jednak koniecznie chcesz wyłączyć ten mechanizm, to nie będzie to takie proste, bo sam mechanizm podlega rozwojowi i kolejne aktualizacje z czasem go „naprawią” zwyczajnie poprzez instalację kolejnej wersji. Czyli pozostaje wyłączyć mechanizm wraz z Windows Update, a to nie jest rozsądne.

Jeżeli masz Windows w wersji Enterprise, to możesz znacznie ograniczyć połączenia, jakie on wykonuje do serwrów Microsoftu Manage connections from Windows 10 and Windows 11 Server/Enterprise editions operating system components to Microsoft services - Windows Privacy | Microsoft Learn

Tak czy inaczej, bardziej bym się martwił pocztą i tymi wszystkimi naszymi danymi, które siedzą w chmurach, niż telemetrią.

1 polubienie

Możesz poszukać czy poradnik od tamtych twórców jest w starej wersji na web.archive.org.