Usunięcie czarnej ramki?

Dzień dobry,
Czy w przesłanym obrazku można usunąć czarne tło (obramowanie) po bokach?


Próbowałem edytorów on-line ale sobie nie radzą - niestety

W jakim sensie usunąć? Zastąpić czymś czy może chcesz zamiast czarnego przezroczystość? Można. Do zastępowania używa się funkcji takich jak Content Aware w Photoshopie, a do „odmalowywania” po prostu gumki z miękkim pędzlem (możesz też różdżką zaznaczyć zakres i gradację, a potem wyciąć).

Po prostu chciałbym usunąć i mieć przezroczyste w tym miejscu tło. A Photoshopa niestety nie mam, "porządnego " edytora grafiki też nie.
Znajdzie się tutaj pomocna dusza ?

Może za 10 lat, zrób sobie kilka kursów z GIMP zamiast czekać na znudzonych grafików „po fachu”.

Potrzebuję jednorazowo! takiej operacji.
Czy mam do tego dodatkowo instalować GIMP-a i robić te 10 kursów? Bo takie rozwiązanie zakrawa na paranoję.

Zapłać więc komuś za usługę. Jeśli uważasz, że samorozwój to paranoja.

W GIMPie też jest różdżka i też jest gumka. ;]

Kompletnie się nie znam więc się wypowiem:
wpisz w google:
gimp blur picture edges
i postępuj według wskazówek. Sam nie mam zielonego pojęcia o przerabianiu grafik, ale jak coś prostszego potrzebuję zrobić, to GIMP + wujek google zwykle wystarcza.

robisz tutaj za „darmową” reklamę?

na ile taką operację cenisz?

Znalazłem rozwiązanie on-line bez tego całego gimpa - zatem nie dziękuję i nie daję punktów żadnemu z interlokutorów.

Punkty daj sobie, w końcu zasłużyłeś. :crazy_face:

:clap:t5: :+1:t5: :ok_hand:t5:

To bardzo pomocny wpis dla wszystkich, którzy tutaj kiedyś zajrzą z podobnym problemem co ty. Wspaniałe są takie tematy - „był problem, i po problemie, no to teraz gońcie się”.

na ile taką operację cenisz?

Biorąc pod uwagę, że to 2min roboty to jakieś 20zł+VAT. :wink:
Tak, wiem już sobie poradziłeś. Zuch.

dalszej części nie będę cytował i komentował aby ciebie nie obrazić
Napisałem zresztą rozwiązanie on-line
a 20zł+VAT przełożyłem sobie z lewej do prawej kieszeni - czysty zysk

Mam skórę miodożera, nabyłem w drodze ewolucji. Nie dałbyś rady mnie obrazić. Nie ten kaliber syntaktyczny.

A to spoko. Ktoś wchodzi tutaj za 10 lat i cyk: „rozwiązanie online”. Wszystko jasne! :smiley:

Być może coś się zmieniło w matematyce od wczorajszego wieczoru, ale o ile wiem to 20 - 20 + 20 = 20. Czyli zysk równy… zero.

jak to zero? - mam 20PLN i rozwiązany problem bo nie dałem ni grosza żadnemu „specjaliście”

dość że nie porównałeś się do bitcoina - buhaha

jak to zero? - mam 20PLN i rozwiązany problem bo nie dałem ni grosza żadnemu „specjaliście”

Zwyczajnie. Nic nie zyskałeś finansowo.
A jeśli specjalistą w cudzysłowie nazywasz każdego przedsiębiorczego, to polecam kierunek na wschód.

dość że nie porównałeś się do bitcoina - buhaha

Z matematyki lufa, z biologii pała, z psychologii też nie najlepiej. Bez odbioru.

Czy o to CI chodziło?


A to właśnie z tego całego GIMPA. Czas przeróbki ok. 1-2 minuty.
Po kolei: Dodaj kanał alfa do obrazu,
PPM w górny kolor czarny i wybierz [Zaznaczenie] → [Według koloru]
LPM wybierz na obrazie czarny kolor na ramce. Teraz wybierz gumkę i wymaż czarny kolor.
Zapisz obraz jako png. Wszystko.