Usunięcie drugiego systemu operacyjnego

Jeżeli temat był już wcześniej wałkowany to przepraszam nie znalazłem w googlach identycznego przypadku jak mój.

Podczas instalacji WinXP popełniłem błąd i tak jakby zainstalowały się dwa systemy operacyjne. Jeden odpala normalnie i z niego korzystam natomiast po wybraniu drugiego trzeba dokończyć instalacje. (wiem lama ze mnie)

XP z którego korzystam jest na Dysku C a ten drugi na Dysku D, sformatowałem dysk D aby usunąć tamtego windowsa oraz skorzystałem z polecenia fixmbr w konsoli odzyskiwania aby usunąć wybór systemu podczas botoowania lecz wciąż muszę wybierać który system chce uruchomić. Jaką w takim razie komendę w konsoli muszę użyć?

Uruchom: msconfig–>Rozruch i usuń co niepotrzebne.

Jak mam to usunąć? Nie ma tam żadnego przycisku usuń.

Zaznacz ten, który chcesz usunąć - to pokażą się na dole opcje - —>Opcje zaawansowane - Ustaw jako domyślne - Usuń - teraz na domyślnym te opcje są szare. I tyle.

Znajdź na dysku C: plik boot.ini (jest systemowy - może być ukryty). Usuń atrybut ReadOnly, otwórz (np. w notatniku) i znajdź sekcję [operating systems]. Masz tam

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=…

Ty masz dwa takie wpisy, jeden jest błędny - usuń go i jeśli domyślnym systemem nie był ten właściwy, to popraw to w sekcji wyżej. Zapisz i zrestartuj.

Wchodze msconfig>boot.ini>klikam to co chce usunąć i “opcje zaawansowane” i nie wiem co dalej. Chyba nie zrozumiałem Twojego postu, przepraszam. Dla pewności daje jeszcze screeny.

http://imageshack.us/photo/my-images/707/15709281.jpg/

Ten co jest podświetlony to cen co chce usunąć

http://imageshack.us/photo/my-images/707/22018950.jpg/

Pablo_Wawa

Nie mam takiego pliku jak boot.ini sprawdzałem dysk C

Żeby usunąć drugi system. Robimy tak. Prosto i szybko. Wkładamy płytę instalacyjno z XP, gdy dochodzimy do wyboru partycji. Partycje C zostawiamy nie ruszamy jej, jeśli masz trzy partycje D i E, to je usuwamy i tworzymy odnowa. Po tym zabiegu anulujemy instalacje systemu, Windows XP. Zostaje jeden system i szafa gra.

Genialny jesteś. Przeczytaj najpierw pierwszy post.

Tak. Ten podświetlony to ten co chcesz usunąć.

Ten plik jest ukryty. Musisz kliknąć opcje folderów, zakładka widok i odznaczyć “ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)”.

@ ADR1991

O co tobie chodzi . Usuwasz jeden system cytuje : formatowałem dysk D aby usunąć tamtego windowsa oraz skorzystałem z polecenia fixmbr w konsoli odzyskiwania aby usunąć wybór systemu podczas botoowania

ADR1991

Tego pliku nie ma - może być pod inną nazwą?

Echo1

Nie mogę sformatować ponieważ zaraz po wybraniu pierwszej opcji chce instalować windowsa - zapewne na dysku D

Problem wydaje się łatwy lecz nim nie jest.

Musisz mieć plik boot.ini!

Na razie edytuj plik boot.ini z D:\ i wstaw przy rdisk(0) - teraz masz rdisk(1).

Skorzystaj z przycisku “Sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu” po naprawie.

Jeszcze raz chcesz mieć dwa systemy XP na jednym dysku. Na partycji C i partycji D. Tak

Dysk D został sformatowany także nie ma na nim żadnych plików - sprawdzałem na obecność boot.ini nie byłe go.

Próbowałem przed chwilą zalogować sie na tego Windowsa co jest na tym dysku D i pojawia się komunikat:

"Nie można uruchomic systemu WINDOWS ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony

\system32\hal.dll >

zainstaluj ponownie kopię tego pik"

Dodane 24.11.2011 (Cz) 22:28

Chce mieć jeden system ale przez przypadek (głupotę lub też nieuwagę) zainstalowałem początkową instalacje systemu WinXP który zapisał się na dysku D. I za każdym bootowaniem muszę wybierać który chce uruchomić system

Ten na dysku C działa bez zarzutów, drugi pokazuje taki komunikat jak wyżej.

Na tej pierwszej fotce masz zapisy z pliku boot.ini - nie wiem ile masz partycji, ale na rozruchowej Windowsa XP musi być plik boot.ini . Plik jest z atrybutem “ukryty”.

Dobra Panowie, przepraszam gapa ze mnie. Szukałem w Dysk C > Windows a plik był w Dysk C.

Już zaraz patrze czy to działa.

Dodane 24.11.2011 (Cz) 22:44

Tak Panowie działa. Bardzo dziękuje za zainteresowanie się tematem oraz pomoc.

Jasiek.w , bardzo dziękuje.

mała poprawka pik boot.ini ma 2 atrybuty plik systemowy i plik ukryty więc żeby go zobaczyć w opcjach folderów trzeba jeszcze odznaczyć ukryj chronione pliki systemu operacyjnego

łatwiej jest się do tego pliku dostać przez panel sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->i teraz tu się wybiera domyślny system a po naciśnięciu edytuj masz dostęp do pliku boot.ini