Usuniecie dysku c

(Prediixss23) #1

chce skasować dysk c ale na nim mam wgrany system winows 7 jak mam to zrobić bo chce wgrać system windows 7 jeszcze raz.. może mi ktoś pomóc w wytłumaczeniu jak skasować ten dysk c i jak go znowu zrobić i wgrać system a i powiem też że ine dyski mi nie działają chce wszytko skasować z kompa po prostu ze by był pusty i czysty chce zacząć wszytko odnowa proszę o szczegółowe porady jak szukam w gogle to nie wychodzę mi te rzeczy co tam piszą więc spróbuję z dobreprogramy zawsze jak się z kimś piszę to łatwiej zrobić cokolwiek

(kosti1) #2

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainst ... ,1050.html tu masz wszystko opisane

(Prediixss23) #3

ale mi chodzi o całkowite skasowanie wszystkiego ...kosti1 ten twój link pokazuję jak zainstalować system anie jak skasować wszytko gdy wygrywasz windowsa 7 to tam jest opcja windows old przywracanie plików folderów ja chce wiedzieć jak skasować wszytko z kompa czyli dysk c i ine rzeczy na pewno jest sposób na skasowanie wszystkiego a potem stworzyć nowy dysk c i tam wgrać windowsa 7 rozumiesz

(ahonen97) #4

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro ... 13209.html tym programem usuniesz wszystko i utworzysz nową partycję

(kosti1) #5

`przecież pisze podczas instalacji kasujesz dysk c i tworzysz nowy

(Art Tur) #6

Musisz użyć programu do partycjonowania dysku. Jest ich wiele. Ten np. jest darmowy http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro ... 13209.html.

Ale to samo zrobisz podczas instalacji każdego Windowsa. W powyższym linku na 3 obrazku masz właśnie pokazane narzędzie do partycjonowania.

(kosti1) #7

3 scrren na tej stronie masz wybór dysku usuwasz partycje c i robisz nową

-- Dodane 29.08.2010 (N) 18:25 --

zapewne prbujesz zainstalowac system z pod windowsa dlatego nie usuniesz dysku musisz zrestartowac kompa i ustawic w biosie bootowanie z cd i dopiero bedziesz mial opcje usun dysk

(Prediixss23) #8

zgadza się mój błąd zawsze wkładałem płytkę bez botowania i może dlatego nie miałem opcji usuwaj dysk c ... ALE JAK CHCE WEJŚĆ DO BIOS TO DAJE F1 I MI WYSKAKUJE czarna strona z napisem windows 7 i ze mogę wcisnoć tylko f8 ze by przejść do opcji przywracanie tryb awaryjny ....przechodzimy do tzw. setupu (BIOS-u), naciskając w tym celu jeden z klawiszy F1 lub Delete. może głupie pytanie dla was ale jaki to jest klawisz[Delete] bo mam włoska klawiaturę i tu on nie jest potpisany i proszę nie zrażajcie się do mojej głupoty bo muszę to zrobić usuniecie dysku i nie zamykać tematu zaraz spróbuje i opiszę co sie stało

(kosti1) #9

u mnie do biosy wchodzi sie dletem,lub zrob tak wloz plyte zresetuj kompa i wcisnij escape powinienes miec wybor bootowania

(Prediixss23) #10

kurde ale ja już raz wgrałem ten system kiedyś i ta płyta jest bez sterowników teraz to będzie problem ze by podzielić te patrycje

-- Dodane 29.08.2010 (N) 18:46 --

ale który to klawisz dletem

hehhe ale mi chodzi o jego położenie na klawiaturze np 2 od lewej w pierszej lini od dołu

(kosti1) #11

DELETE! !!

-- Dodane 29.08.2010 (N) 18:53 --

jakich sterownikw znowu! !!

-- Dodane 29.08.2010 (N) 18:55 --

a skad ja mam widziec jaką ty masz klawiature

(Prediixss23) #12

ale ja mam płytkę taką to jest nazwa Windows 7 home Premium kosztowała podajże 350 zł można ją raz wgrać tak mi powiedzieli w sklepie .. ALE 4 miechy temu mi ją wgrał informatyk ale dodał też ze mogę ją wgrać jeszcze kilka razy tylko będe musiał sam pobrać sterowniki

(kosti1) #13

co za pierdoly, masz legalny system to mozesz go instalowac na kompie 100000000000000000 razy jak dozyjesz,zadnych sterów nie potrzebujesz chlopie.masz opisane jak zainstalowc systen w tym linku,nic nie trzeba wiecej :o :o :o

(Prediixss23) #14

dobra działam dziki za cierpliwość za nie długo się odezwę

-- Dodane 29.08.2010 (N) 21:33 --

dobra juz jestem po formacie zobaczę jak działa a za kilka dni wezne się za usuniecię wszystkiego z kompa dzieki za pomoć i za cierpliwość kosti1 mam jeszcze jedno pytanko nie w temacie mam internet explorer 8 ALE JEST USTAWIONY NA [MSN] JAK MAM TO ZMIENIC NA NORMALNE WYSZUKIWANIE BO TERAZ MI SZUKA WEB