Usunięcie hasła konta administratora, gdy coś uszkodziło netplwiz

Cześć,
chcę usunąć logowanie hasłem. Po wpisaniu komendy „netplwiz”, nie mam jak wg tej instrukcji opcji „aby używać tego komputera użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło”.
Nie loguję się również do konta żadnym kontem microsoft. Czy to może być przyczyna?

https://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/25361-jak-wylaczyc-haslo-windows-10.html

dzięki za podpowiedzi

:thinking: a spróbuj https://ironymusics.com/pl/software/13728-autologon-for-windows.html

Od wersji 2004 z konta lokalnego jest to niemożliwe.
Czasem pomaga Autologon z oficjalnej strony MS (nigdy tego nie pobieraj z innych bo czort wie co tam włozono, dodatkowo).

Należy zmodyfikować ustawienie DevicePasswordLessBuildVersion dostępne po przejściu do gałęzi
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft
Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device.
Przestawienie z domyślnej wartości 2na 0 pozwoli uaktywnić autologowanie.

To netplwiz da się naprawić jeszcze, sam ostatnio próbowałem:

https://www.askvg.com/fix-users-must-enter-a-user-name-and-password-to-use-this-computer-checkbox-missing-in-windows-10/

Niestety to nie zadziała po wybraniu „zablokuj” i „wyloguj”, wtedy lepszy pewnie będzie program „Autologon” jak ma obsługę pod te akcje.




Co do usuwania hasła to możesz je wywalić na minimum kilka sposobów:

  1. Z poziomu kafelkowych ustawień:

    • ustawienia „kafelkowe”

    • konta

    • opcje logowania

    • wybierasz z listy metod logowania opcję „hasło”

    • podajesz obecne w „niebieskim okienku”

    • na kolejnym etapie zostawiasz puste pola

    • hasło z konta zniknęło (i tak raczej średnio chroni jak ukradną ci nieszyfrowany HDD/SSD)

    Konta niezalogowane chyba mają to na liście utworzonych konto w „Rodzina i inni użytkownicy” - mały bajzel lub trzeba się przyzwyczaić.

  2. Z poziomu control.exe też usuniesz nawet kontu na które nie jesteś zalogowany:

    • uruchamiasz „panel sterowania” (dowolna metoda)

    • wybierasz „konta użytkowników” (w widoku kategorii aż dwa razy)

    • zarządzaj innym kontem

    • wybierasz konto

    • zmień hasło i klikasz w przycisk zmień hasło

    Nie zadziała na aktywnie zalogowanym koncie (program domaga się wpisania czegoś do pól), trzeba by pewnie tymczasowego admina 2 zrobić i zalogować się na niego w celu usunięcia hasła z innego konta.

  3. Niby powinno też się udać z pomocą lusrmgr.msc o ile nie wystraszy cię komunikat o utracie dostępu do jakiś informacji wraz z resetem hasła (brak hasła zatwierdza zostawienie pustych pół) lub nie ogranicza się edycja Home (https://github.com/proviq/lusrmgr/releases/latest), powinno przejść na pustych polach w konsoli MS do kont jak i programie z GitHub.


  4. Z wiersza poleceń uruchomionego jako administrator zadziała też polecenie:

    net user NazwaUżytkownika ""
    
    • NazwaUżytkownika - zmieniasz na własną.

    • "" - oznacza brak hasła/„puste hasło”.

W nowych wersjach bez ingerencji w rejestrze tego nie zrobisz.

Testowane na 20H2, wycięty wihajster do zaznaczenia powracał po wykonaniu instrukcji askvg.com (czytamy w całości a nie pierwszą linię).

Jak jakiś Update cofa to zapisać można to do pliku „.reg” lub „.bat”/".cmd" z użyciem „reg add”… przecież ma uprawnienia do edycji rejestru na prywatnym domowym komputerze.


Jak już masz 21H1 i tam nie działa przywracanie pola zaznaczania, to widać wycięto je w pień… (nie interesuje mnie wersja, że uruchomiłeś betę, sprawdziłeś build/wydanie/edycję i wycofałeś otrzymywanie kolejnych wydań beta na czas).

A jak przegapiłeś i już widzisz początki 21H2, to może do września/października jeszcze wróci jakaś metoda przywracania…?

1 polubienie

Trochę dziwne, bo ja nic nie zmieniałem (w tym zakresie) w rejestrze, a mam tak (czyli mogę to wyłączyć):

20H2 - 19042.985

Pewnie losowe lub się tykało coś z Windows Hello, bęc… i znikało.

Pewnie czysta instalacja 20H2 też może to już dezaktywować jak 2004 nie robiła ani aktualizacja 1909 > 2004 > 20H2.


Stary tytuł „Jak usunąć hasło z konta administratora” nie pasował do procedury uproszczenia logowania zaraz po opcji „uruchom” / „uruchom ponownie”.

Faktem jest, że ja (na tym komputerze) nie instalowałem nigdy Windows 10 na czysto, to uaktualnienie z Windows 7.
Nawet coś takiego się uchowało w „Panelu sterowania”:

image
:slight_smile:

PS. Instalowałem dwa dni temu Windows 10 (w najnowszej wersji) na laptopie i tam, po podaniu nazwy użytkownika podczas instalacji, nie nadałem mu hasła. No i logował się na to konto automatycznie.
Potem utworzyłem drugie konto (Admin - z hasłem), to przekształciłem na użytkownika i teraz loguje się automatycznie na to konto użytkownika (bez potrzeby klikania „Zaloguj”).

Tamten bajer jeszcze każdy ma („z kopią w formacie dla Windows 7”).

obraz

Nie mam pomysłu jak udowodnić, że to nie screen z internetu (możesz badać jakość, ocenić jakie mam ustawienia DPI - niby 120 DPI = zoom 125%).

I moje netplwiz już było zepsute od czegoś a system ma z 3 miesiące i nie pamięta już Windows 7 ani 2004.

Ale nie musisz przecież udowadniać, skoro to piszesz, to przyjmuję, że tak jest. :slight_smile:

Dziękuję!. Pomogło (zaznaczyłem rozwiązanie). Nie wiedziałem, że rozgorzeje taka dyskusja na temat usunięcia hasła. Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie wskazówki!

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.