Usunięcie IE.outlooka i win.med.player


(Remior) #1

Witam!

chciałem zapytać jakie mogą być konsekwencje i czy to w ogóle jest możliwe-pozbycia się wymienionych w tytule składników windowsa(xp).Nie korzystam w ogóle z nich i nie mam zamiaru...jaki może mieć wpływ na działanie neostrady usunięcie IE (korzystam z opery)


(Petro20) #2

Outlooka możesz bezpiecznie usunąć. Windows Media Playera też (jest w końcu wersja Windowsa XP N - bez WMP), a co do IE to nie radze, ponieważ wiele jeszcze programów i serwisów internetowych chce IE min. w wersji 5.5. :lol:

Możesz też pozbyć się wielu składników z płyty instalacyjnej Windowsa programem nLite. :mrgreen:


(R Oman) #3

Dlaczego ludzie wywalają te programy?

Są to składniki systemu jeśli zaczniesz w nich grzebać to mozesz byc pewny że po jakimś czasie czeka Cię reinstalacja systemu.

Zawsze mozna skozystać z alternatywnych programów:Winamp,Firefox,Thunderbird a tamte niech sobie będą.

Poza tym nie zdajemy sobie sprawy że np Ie nawet jesli jest ustawiony jako nie domyslna przeglądarka jest potrzebny np do GG


(Jado2) #4

Ponieważ są beznadziejne?

Skąd ta pewność?

Już korzysta->Opera + może Opera Mail a tamte dobrze by było zblokować, jak nie chce się usuwać w np. firewallu, szczególnie IE.

Do gg.exe tak, ale nie do protokołu gg. Z tego można korzystać dalej np. za pomocą Miranda IM i pluginu.

Plus jeszcze dodam, że jeśli jakaś stronka - serwis niby wymaga IE, można jak się używa Opery to obejść. Oprócz stron z "wirusonośnymi" ActiveX lub takich napisanych tylko dla IE, gdzie nie wjedzie się żadną inną przeglądarką. Ale taka strona to @#&*%$^.

Nie usuwałbym natomiast WMP. Chociaż IMO to też byle jaki soft, jednak się przydaje czasami na niektórych stronkach.

http://www.nliteos.com/nlite.html 8)