Usunięcie komunikatu o odłączonym kablu sieciowym

(igrek) #1

Witam. Ostatnio przeglądałem gazetę komputer świat i natknąłem się na wskazówkę że można usunąć komunikat o odłączonym kablu sieciowym. Chciałbym to zrobić u siebie bo często mam ten komunikat. Może ktoś wie w którym miejscu się zmienia w rejestrze odpowiednie wartości? Chodzi o windows xp

(muchozol) #2

Jeśli łączysz się z siecią bezprzewodowo, to kartę LAN możesz zawsze wyłączyć, żadnych komunikatów wtedy nie będzie. Zniknie też ikona z traya.

(Aldanist) #3

Bez sęsu, po co wyłączać całą kartę sieciową.

Panel sterowania/Połączenia sieciowe - odnajdujesz połączenie lokalne (pewnie ma taką nazwe, w każdym razie podpisnae jest wszystko, co, jaka karta), klikasz prawym myszy na to połączenie, wybierasz właściwości i odhaczasz "Powiadom mnie, jeśli to połączenie ma ograniczoną łączność lub brak łączności".

I wsjo.

(igrek) #4

Właśnie o to chodzi że to i tak nic nie daje bo mam to zaznaczone. Nie łączę się bezprzewodowo mam wszystko z kabelka ethernet. Tam było napisane że jak się doda odpowiedni wpis do rejestru to wtedy znika informacja że kabel sieciowy jest odłączony.

(Aldanist) #5

To ma być odznaczone a nie zaznaczone. Chyba że to tylko pomyłka językowa :slight_smile:

(igrek) #6

Nawet jak jest odznaczone i nie ma sygnału z kabla do karty to pokazuje kabel sieciowy jest odłączony. A tam było wszystko ładnie opisane co i jak wprowadzić do rejestru żeby się tego pozbyć. Może ktoś ma ten artykuł?

(Aldanist) #7

Znalazłem zdaje się działający sposób:

Cytuję:

Link do oryginału:

http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts&t=15004

(Kuczkowiak) #8

Na twoim miejscu to skierował bym uwagę na problem dlaczego ten komunikat się w ogóle pokazuje jeżeli kabel jest podłączony,wszystko w porządku jest z kablem/wtyczką ?

(igrek) #9

Po prostu czasami jest awaria neta i mnie denerwuje ten komunikat o tym odłączonym kablu :stuck_out_tongue:

(Leon$) #10

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

(igrek) #11

O to chodziło. Dzięki wielkie