Usunięcie konta firmowego z windows 10

Witam pewien czas temu zakupiłem używany komuputer HP Prodesk 600 G3.Jestem obecnie na swoim koncie MS i nie ma żadnego innego widocznego lecz podczas formatowania PC i instalacji na nowo systemu windows 10 wyświetla się logo firmy chyba w której był wcześniej użytkowany żeby podać login i hasło. Żeby to obejść muszę odłączyć Internet i utworzyć tymczasowo konto. Potem mogę zalogować się na swoje bez problemu. Czy da się tego jakoś pozbyć ?

Pozdrawiam.

Napisać do sprzedawcy, o ile jest nim ta firma, żeby odpiął na swoim konie Twój komputer od niego. Inaczej „po płycie” będzie zaczytywał przy instalacjach właściciela licencji, czyli firmę.

W całym tym bajzlu jest gorsza rzecz, jeżeli kupiłeś „komputer z Windowsem”, a licencja jest na koncie firmowym, to wątpliwym jest, czy masz 100% legalny soft - należy odpiąć, zakładając, że to nie pakiet, bo tego nie mieli nawet prawa Ci sprzedać. :wink:

  1. Instalujesz z nośnika iso dostępnego na stronie MS czy dołączonego do komputera?
    Zawsze pobieraj najnowszą wersję ze strony MS.

  2. Przed użyciem używanego komputera dobrze jest wyczyścić TPM oraz ustawienia management engine (AMT) odpowiednie opcje znajdziesz w BIOSie.

Wykonaj clear TPM oraz
Unconfigure AMT

  1. W niektórych modelach komputerów istnieje możliwość ustawienia loga OEM wyświetlanego podczas uruchamiania sprzętu, w takim wypadku zwykle na stronie producenta dostępne są narzędzia którymi można przywrócić domyślne logo producenta, czasami może pomóc zwykła aktualizacja BIOSu, która zresetuje zmiany wprowadzone przez poprzedniego właściciela.

Dziękuję za zainteresowanie tematem system instaluję zawsze najnowszą wersje ściągniętą ze strony MS na pendrive. Aktualizacja biosu nic nie zmieniła. Jak będę w domu przyglądnę sie pozostałym opcjom.

Czyszczenie tpm pomogło drugiej opcji nie moge znaleźć biosie jest on jakiś inny niż pozostałe. Dziękuję :slightly_smiling_face:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.