Usunięcie konta google a zakupione towary

Chciał bym skasować googlowe konto niestety przy okazji przepadnie wszystko co kupiłem w ich sklepie aplikacje muzyka itp
Czy da się jakoś zachować licencje na te rzeczy i czy w ogóle legalne jest pozbawianie mnie czegoś co jest moją własnością ?

Najpierw radzę przeczytać regulamin tego konta.

  1. Prawa i ograniczenia

Licencja na korzystanie z Treści. Po sfinalizowaniu transakcji lub zapłaceniu stosownej opłaty za Treści Użytkownik nabywa niewyłączne prawo (jedynie w sposób wyraźnie opisany w niniejszych Warunkach i powiązanych zasadach) do przechowywania, odtwarzania, używania i wyświetlania kopii odpowiednich Treści oraz uzyskiwania do nich dostępu na Urządzeniach lub w inny dozwolony sposób – w ramach Usługi i wyłącznie na własny, niekomercyjny użytek. Wszystkie prawa i tytuły prawne wynikające z korzystania z Google Play i Treści są zastrzeżone, chyba że zostaną przyznane Użytkownikowi. Zasady korzystania z aplikacji i gier mogą podlegać dodatkowym warunkom umowy licencyjnej użytkownika końcowego zawartej między Użytkownikiem a Dostawcą.

Naruszenie warunków licencji. Jeśli Użytkownik naruszy Warunki, jego prawa wynikające z licencji zostaną natychmiast anulowane, a Google może zablokować mu dostęp do Google Play, Treści lub konta Google bez zwracania środków.

Wygląda na to jak bym treści były tylko wypożyczane ale nie jest to napisane jasno i wyraźnie.
Z kolei opcja kup jasno wskazuje na to że kupuje nie wypożyczam dzierżawie lub zostaje mi to udostępnione.

Usunięcie konta anuluje wszystkie posiadane licencje. Brak możliwości przeniesienia na inne konto.

To w ogóle nic nie kupiłem i nic nie mam ?

Jeśli nic nie kupiłeś, to nic ci nie przepadnie :wink:

Czyli najlepiej nie korzystać z google store zamiast niego lepszym rozwiązaniem będzie warez przynajmniej w razie czego nic nie strace.

Powinna się zająć tym komisja europejska niby mamy za wszystko płacić a jak przyjdzie co do czego okazuje się że zostajemy z niczym.

Jeśli masz wykupioną pełną wersję X programu to używasz LuckyPatcher vy wykonać jej kopię i później tą kopię instalujesz na nowym koncie :wink:

Wybacz, ale czegoś nie rozumiem. Zakładasz konto na gogle, akceptujesz regulamin a potem masz wąty że usuwając konto, tracisz wszystkie związane z tym przywileje. Podobnie masz z regulaminem Steam czy Origin - usuwając konto, tracisz zawartość biblioteki gier i programów.

Nigdzie podczas zakupu nie jest jasno i wyraźnie napisane że faktycznie nic nie kupuje a jedynie wypożyczamy.
Nie wiem w którym momencie wszyscy uznali że coś takiego jest w porzadku.
Wyobraź sobie że przestajez korzystać z piekarni masz tam jakąś kartę klienta którą zwracasz a kasjerka na to że musisz zwrócić te wszystkie chleby bułki które tam zakupileś. Nie jest to normalne co nie?

Regulamin usług - https://www.google.com/intl/pl/policies/terms/

Ogólnie jest tak że kupując jakiś produkt (np. aplikację, jej klucz licencyjny jest przypisywany do twojego konta). Usuwając je, tracisz dostęp do aplikacji (https://support.google.com/googleplay/answer/7588573?hl=pl&ref_topic=3171690). Bo jeśli masz dane na Adam Nowak, to kasując to konto tracisz wszystkie dane z nim związane. Zauważ że wszystko tyczy się wersji cyfrowych przypisywanych do konta Google.

Tak dla przykładu jest napisane na stronie google = https://support.google.com/googleplay/answer/4355207 że treści zakupywane / to treści cyfrowe. To tak jak treść reklamy “Dowiedz się, jak pobierać aplikacje i korzystać z treści cyfrowych w Google Play. © Google 2018

Na dobrą sprawę możesz się ubiegać o zwroty, ale chyba tochę Ci to zajmie - https://play.google.com/intl/pl_pl/about/play-terms.html

w razie czego napisz do nich -> https://www.google.com/intl/pl/contact/

Tak to jest korporacje mają cię w d…. regulaminy są tak pisane że oni nic nie muszą za nic nie odpowiadają a ty nic nie możesz im zrobić. Ale to nie ich wina. Na miejscu googla sam bym sobie taki regulamin napisał. To ludzie są idiotami bo nie czytają regulaminów, umów przed ich zatwierdzeniem czy podpisaniem. A później jak coś się dzieje to mają pretensje do całego świata. Ja nigdy nie korzystam z usług takich firm. Omijam szerokim łukiem steamy, Google, jakiś muzyki czy filmy w necie. Jak nie chcesz mieć problemów to czytaj regulamin i jak ci nie odpowiada to go nie podpisujesz. Jeżeli ludzie nie będą tak postępować to nie oczekuj że cokolwiek się coś zmieni. Będzie coraz to gorzej dla klienta.

Za Steam się nie wzięli, wciąż wypożyczamy gry tam, to i za Google Play się dobrze nie wezmą.

Google nie jest właścicielem aplikacji, a pośrednikiem w ich licencjonowaniu (jeśli pobierasz aplikację darmową również dostajesz na nią licencję). Jeśli usuniesz konto Google roszczenia co do możliwości korzystania z aplikacji powinieneś składać do ich autorów.