Usunięcie konta - ustalenie IP

Witam,

mam pytanie, i proszę o przeniesienie, jeżeli piszę w nieodpowiednim dziale.

Zależy od forum i tego jak to wszystko jest zorganizowane. Jedynie kontakt z administratorem tego forum może wnieść coś więcej do sprawy.

No właśnie z tym jest problem, bo na forum działy się takie rzeczy dlatego, że administrator miał własne życie i w ogóle nie ingerował w to, co się dzieje. Jeżeli się dowie, że tym zajęła się już policja, to tym bardziej nie odpowie, chyba że na ich wyraźne żądanie, a z tego co wiem, już do kogoś tam pisali (nie wiem, czy do administratora, chyba jeszcze nie, ale osoba, która mi o tym mówiła, za bardzo na tym się nie zna) i otrzymali odpowiedź, że to nie do nich, tylko do… nie wiadomo kogo. No i ma być kolejne pismo.

Wszystko zależy od tego jak został zaprojektowany system na którym stoi forum, jego konfiguracji oraz tego w jaki sposób zostało usunięte konto.

Nikt poza właścicielem nie jest w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Możemy jedynie się domyślać i spekulować ale to w momencie gdy wiemy o jakim forum mowa.

Rozumiem, że w tym konkretnym przypadku nie da się powiedzieć co i jak, ale czy TEORETYCZNIE to może być możliwe?

Teoretycznie można rozmawiać jeśli dostarczysz jakiś informacji, między innymi o tym co to za silnik forum i w jaki sposób na tym forum kasuje się konto. W tedy możemy zgadywać i teoretyzować.

Czy o to chodzi?

Skrypt phpBB

Co do usuwania kont - wiem tylko, że może być usunięte z usuwaniem wszystkich postów lub pozostawieniem wszystkich postów. W tym przypadku posty zostały usunięte.

Wiec wiemy jedno, użytkownik sam konta raczej nie mógł usunąć jedynie posty zależnie od konfiguracji forum. Użytkownik w zależności od ustawień mógł co najwyżej sam zmienić sobie nazwę.

Jeśli konto zostało skasowane to mógł to zrobić tylko ktoś z uprawnieniami do tego. Skoro administracji tam nie było bo się nie interesowała forum to najprawdopodobniej konto nie zostało skasowane i adres ip można uzyskać. Jeśli natomiast zostało skasowane to zależy też w jaki sposób, być może adresu ip nie uda się uzyskać.

Konto usunął administrator, bo w pewnej chwili się pojawił, a potem znowu zniknął. Posty tam można redagować przez kilka godzin, potem już nie; dalej już tylko moderatorzy lub admin. Nick także może zmienić tylko admin.

Czyli konto na pewno zostało usunięte, posty też,  i adresu IP może nie być.

Skoro administrator usunął to adresu ip nie ma na 90%.

Dzięki wielkie!

Kolego Fizyda nie wprowadzaj koleżanki w błąd. Adres IP, o ile administrator nie zmienił, jest zawsze logowany, zarówno przez serwer www jak i może być dodatkowo przez silnik forum. Koleżanko Martamu twoim zadaniem jest zadanie pytania dla administratora serwera www. Nie administratora forum, ale administratora serwera www. Jeśli nie jesteś w stanie sama tego ustalić to podaj na priv adres forum, pomogę. Dodatkowo powinnaś znać datę i godzinę pisania postów przez poszukiwaną osobę. I takie informacje przekazujesz odpowiednim służbom. Tylko spiesz się, logi na serwerach mają rotację i nie będą czekać wiecznie.

Powiedziałem że na 90% nie ma, dlaczego bo w silniku już tych informacji nie ma (znam go), i jeśli forum stoi na serwerze współdzielonym to nie masz dostępu do wszystkich logów więc admin forum na 90% adresu ip nie poda. pozostałe 10% zostało właśnie na logi serwerowe. Tylko ciężko powiedzieć czy jeszcze są bo nawet nie wiadomo kiedy to się stało i ogólnie brak podstawowych informacji jak choćby adres forum by sprawdzić cokolwiek.

Ale punkt dla Ciebie bo mogłem o tym wspomnieć.

Dzięki! 

Nikt ci tego ip nie poda. Tym bardziej żadnemu tomms’owi itd. Czekaj na to co zrobi policja i wsio.

Ja nie napisałem że podam jej adres IP użytkownika tylko że dam jej kontakt do administratora serwera, co już dostała na priv.

I co to jej da ?

Jak się okazało, mogę napisać do administratora serwera żądając udostępnienia IP.

Więcej np tu:

http://www.kancelariamojecki.pl/ustalenie-danych-osobowych-sprawcy-naruszenia-dobr-osobistych-w-internecie/

 

Trzeba zgłaszać takie rzeczy na policję. Policja wystosuje odpowiedni wniosek do administratorów serwera o udostepnienie logów. natomiast przydałyby się jakies screeny z tych wpisów, daty dodania, w logach będzie tylko widać - ten IP dodał o tej i otej godzinie wpis w temacie XXX. Nie będzie widać treści postu.

Policja nie chce tym się zajmować (nie lubią dodatkowej pracy), raz mnie odesłali, za drugim razem (po 2 miesiącach!) się udało, ale musiałam najpierw zadzwonić do działu skarg i wniosków.  Screeny mam, i załączyłam. Policjantka prowadząca sprawę jest niezadowolona, że musi to robić, bo mają jakieś tam problemy, ktoś im tam odmówił w udostępnieniu danych i kazali pisać gdzie indziej.