Usunięcie kosza?

(Wilqu Wilqu) #1

Witam

Mam problem (??), który chciałbym rozwiązać a dotyczy on kosza.

Chciałbym usunąć kosz z pulpitu, oczywiście nie całkowicie, tylko w tym sensie żeby nie mieć ikonki kosza na pulpicie.

Ktoś wie czy to jest możliwe??

Z góry wielkie dzięki i sorry za takie trywialne (??) pytanie

Pozdrawiam

wilQu

(Asterisk) #2

Jedyne, co mi do głowy przychodzi, to użycie Tweak UI.

Po kliknięciu na zakładkę Pulpit masz polecenie

Utwórz ikonę, jako plik.

Zaznaczasz Kosz i potem możesz ten plik

przesunąć w dowolne miejsce

(Quentin) #3

wilQu , tak się chyba raczej nie da :roll:

W rejestrze robimy tak:

1. Klikamy na Start > Uruchom > w pole wpisujemy regedit ,

2. A potem kolejno otwieramy klucze HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Explorer > Desktop > NameSpace,

3. Klikamy prawym przyciskiem myszy na folder {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} i usuwamy go.

(ksedoks) #4

Witam.Jeżeli masz system XP Pro to start-> uruchom-> gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika-> Szablony administracyjne-> Pulpit Usuń ikone kosz z Pulpitu

(goomish) #5

Otwórz edytor rejestru (regedit.exe) Znajdź klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

, wyeksportuj go do pliku reg (będzie to kopia zapasowa na wypadek gdybyś kiedyś zmienił zdanie i chciał przywrócić Kosz na Pulpit) a następnie usuń w/w klucz. P.S. Na wszelki wypadek sprawdź, czy takiego samego klucza ({645FF040-...}) nie ma w ustawieniach użytkownika, czyli w

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\Namespace

(system) #6

W prezentacji na wortalu kruczki i sztuczki w windows xp było jak to zrobić i w dodatku było prostrze w obsłudze znaczy włączanie i wyłączanie po wykonaniu modyfikacji odbywa się zaznaczeniem lub odznaczania odpowiedniego znacznika.

(Leon$) #7

A robi się to tak

Otwórz notatnik i wklej do niego

Windows Registry Editor Version 5.00 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\RecycleBinOnDesktop] 

"RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Explorer\\HideDesktopIcons\\NewStartPanel" 

"Text"="Pokaż Kosz na pulpicie" 

"Type"="checkbox" 

"ValueName"="{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}" 

"CheckedValue"=dword:00000000 

"UncheckedValue"=dword:00000001 

"DefaultValue"=dword:00000001 

"HKeyRoot"=dword:80000001

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >>scal z rejestrem >> restart

ab0adce9746bd9afm.jpg

i mamy w opcjach folderów widok dodatkową pozycję Pokaż Kosz na pulpicie

:slight_smile:

(Wilqu Wilqu) #8

Witam

1 co muszę powiedzieć to WOOOOW :o nie sądziłem, że otrzymam tyle odpowiedzi co oczywiście jest bardzo fajne i przydatne gdy ma się problem czy nawet głupie bo proste pytanie a można się zwrócić o pomoc tutaj do ludzi z doświadczeniem

2 no i po 2 właśnie to WIELKIE DZIĘKI :smiley:

Dziękuję wszystkim, którzy udzielili mi wskazówek do wyboru do koloru jak to mówią :slight_smile:

3 dzięki ksedoks :slight_smile: skorzystałem z twojej rady i jest super szybko prosto i przyjemnie z tym poszło

Jeszcze raz dziękuję wszystkim

Pozdrawiam

wilQu

(system) #9

Wykonałem wedle przezntacji a także wg instrukcji użytkownika Leon$ (chyba to to samo) ale kosz nikczemny nie chce zniknąc z pulpitu. Czemuż to?

(goomish) #10

Działa, łaski zresztą nie robi, musi działać :).

Jak wykonałeś instrukcję Leon$'a? Wkleiłeś zawartość ramki kod do Notatnika i zaimportowałeś to jako plik reg? A może odpowiednie klucze i wartości wpisywałeś ręcznie? Jeśli tak - sprawdź, czy nie popełniłeś gdzieś literówki.

Aha... Menu start masz w nowym stylu XP, czy klasyczne z 9x-2000?