Usunięcie kosza?

Witam

Mam problem (??), który chciałbym rozwiązać a dotyczy on kosza.

Chciałbym usunąć kosz z pulpitu, oczywiście nie całkowicie, tylko w tym sensie żeby nie mieć ikonki kosza na pulpicie.

Ktoś wie czy to jest możliwe??

Z góry wielkie dzięki i sorry za takie trywialne (??) pytanie

Pozdrawiam

wilQu

Jedyne, co mi do głowy przychodzi, to użycie Tweak UI.

Po kliknięciu na zakładkę Pulpit masz polecenie

Utwórz ikonę, jako plik.

Zaznaczasz Kosz i potem możesz ten plik

przesunąć w dowolne miejsce

wilQu , tak się chyba raczej nie da :roll:

W rejestrze robimy tak:

1. Klikamy na Start > Uruchom > w pole wpisujemy regedit ,

2. A potem kolejno otwieramy klucze HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Explorer > Desktop > NameSpace,

3. Klikamy prawym przyciskiem myszy na folder {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} i usuwamy go.

Witam.Jeżeli masz system XP Pro to start-> uruchom-> gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika-> Szablony administracyjne-> Pulpit Usuń ikone kosz z Pulpitu

Otwórz edytor rejestru (regedit.exe) Znajdź klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

, wyeksportuj go do pliku reg (będzie to kopia zapasowa na wypadek gdybyś kiedyś zmienił zdanie i chciał przywrócić Kosz na Pulpit) a następnie usuń w/w klucz. P.S. Na wszelki wypadek sprawdź, czy takiego samego klucza ({645FF040-…}) nie ma w ustawieniach użytkownika, czyli w

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\Namespace

W prezentacji na wortalu kruczki i sztuczki w windows xp było jak to zrobić i w dodatku było prostrze w obsłudze znaczy włączanie i wyłączanie po wykonaniu modyfikacji odbywa się zaznaczeniem lub odznaczania odpowiedniego znacznika.

A robi się to tak

Otwórz notatnik i wklej do niego

Windows Registry Editor Version 5.00 


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\RecycleBinOnDesktop] 

"RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Explorer\\HideDesktopIcons\\NewStartPanel" 

"Text"="Pokaż Kosz na pulpicie" 

"Type"="checkbox" 

"ValueName"="{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}" 

"CheckedValue"=dword:00000000 

"UncheckedValue"=dword:00000001 

"DefaultValue"=dword:00000001 

"HKeyRoot"=dword:80000001

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >>scal z rejestrem >> restart

ab0adce9746bd9afm.jpg

i mamy w opcjach folderów widok dodatkową pozycję Pokaż Kosz na pulpicie

:slight_smile:

Witam

1 co muszę powiedzieć to WOOOOW :o nie sądziłem, że otrzymam tyle odpowiedzi co oczywiście jest bardzo fajne i przydatne gdy ma się problem czy nawet głupie bo proste pytanie a można się zwrócić o pomoc tutaj do ludzi z doświadczeniem

2 no i po 2 właśnie to WIELKIE DZIĘKI :smiley:

Dziękuję wszystkim, którzy udzielili mi wskazówek do wyboru do koloru jak to mówią :slight_smile:

3 dzięki ksedoks :slight_smile: skorzystałem z twojej rady i jest super szybko prosto i przyjemnie z tym poszło

Jeszcze raz dziękuję wszystkim

Pozdrawiam

wilQu

Wykonałem wedle przezntacji a także wg instrukcji użytkownika Leon$ (chyba to to samo) ale kosz nikczemny nie chce zniknąc z pulpitu. Czemuż to?

Działa, łaski zresztą nie robi, musi działać :).

Jak wykonałeś instrukcję Leon$'a? Wkleiłeś zawartość ramki kod do Notatnika i zaimportowałeś to jako plik reg? A może odpowiednie klucze i wartości wpisywałeś ręcznie? Jeśli tak - sprawdź, czy nie popełniłeś gdzieś literówki.

Aha… Menu start masz w nowym stylu XP, czy klasyczne z 9x-2000?