Usunięcie kubuntu-desktop niebieski grub i ekran ładowania

Siemka.

Otóż mam taki problem, ostatnio coś mnie naszło, żeby zainstalować sobie KDE. Ok, myślę skoro mam Ubuntu to raczej lepiej będzie zainstalować przeznaczone dla tego systemu wydanie, tzn. to obrobione pod Kubuntu przez Canonical, słowem, pakiet kubuntu-desktop. Dobra, zainstalowałem, pobawiłem się, pakiet przesiedział u mnie jakiś tydzień, w międzyczasie zauważyłem, że prócz dodatkowego środowiska na liście w menadżerze logowania i dodatkowych apek zmieniło mi się tło gruba i ekran ładowania systemu na niebieski, w przypadku tego drugiego zamiast Ubuntu 11.04 zaczęło pisać Kubuntu 11.04. Tak jak wspomniałem pakiet pobył u mnie tydzień, teraz gdy się go pozbyłem oczywiście te dwie rzeczy (grub i ekran ładowania systemu) nie wróciły do swoich pierwotnych form. Więc… ma ktoś jakieś pomysły? :slight_smile:

Przejrzyj plik menu.lst. Tam masz wszystko. A przed wprowadzeniem zmian zrób sobie kopię zapasową. Niestety nie pamiętam, gdzie *buntu ma “położony” wspomniany przez mnie plik.

Pozdrawiam

moongoose

Ubuntu 11.04 / Kubuntu 11.04 korzystają z Grub_2 (ver. 1.99) - z pliku menu.lst korzysta Grub_1 (ver. 0.97).

WOJEK64

To zmienisz w ustawieniach GDM (menedżera wyświetlania Gnome) - poleceniem:

gdmsetup

Odinstaluj menedżer wyświetlania KDE, czyli kdm - zostanie użyty automatycznie GDM - o ile przy instalacji KDE nie usunąłeś środowiska Gnome i GDM … Odnośnie zmiany splashscreen’a w Grub_2 zajrzyj tutaj:

http://www.ubucentrum.net/2009/08/zmian … rub-2.html .

Wykonaj

sudo dpkg-reconfigure plymouth-theme-ubuntu-logo

Pozdrawiam!

@marcin’82

racja - ale moim ostatnim *buntu było 6.10 i uleciało mi z pamięci , że *buntu używa już wersji GRUB2 (mój Arch nadal ma 1)

pozdrawiam

Dzięki,

sudo dpkg-reconfigure plymouth-theme-ubuntu-logo

pomogło, ekran ładowania systemu znów wygląda normalnie, grubowi znowu stawiłem standardowe fioletowe tło Ubu, thx :wink: