Usunięcie lub odzyskanie chronionego konta (Win. XP)

Witam. Po ponownym zainstalowaniu Windowsa wszystkie dokumenty zostały na dysku. Jednak przed instalacją zapomniałem wyłączyć opcji ochrony konta użytkownika (opcja “uczyń ten folder folderem prywatnym”). Teraz nie mogę usunąć, ani odzyskać dokumentów.

Próbowałem już kilkoma sposobami, oto niektóre z nich:

  1. Banalny sposób, o którym chyba nawet nie trzeba wspominać: C:\Documents and Settings :arrow: PPM na nazwie użytkownika :arrow: Usuń

No i pojawił się taki komunikat:

Nie można usunąć ***: Odmowa dostępu


Sprawdź, czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony przed zapisem oraz, czy plik nie jest aktualnie używany.
  1. Wiersz polecenia w trybie awaryjnym:

    RD /S /Q “C:\Documents and Settings\Nazwa konta”

No i odmowa dostępu. 3. Panel sterowania :arrow: Widok :arrow: Odznaczyłem: Użyj prostego udostępniania plików (zalecane) :arrow: OK a potem: C:\Documents and Settings :arrow: PPM na nazwie użytkownika :arrow: Właściwości :arrow: Udostępnianie: odznaczyłem: Uczyń ten folder folderem prywatnym :arrow: OK No i pojawił się taki komunikat:

Przy próbie udostępnienia *** wystąpił błąd. Odmowa dostępu.


Zasoby udostępnione nie zostały utworzone w tym czasie
  1. Próbowałem usunąć folder programami: Unlocker Asystent , Untitled , jednak bez skutku.

Te dokumenty nie są dla mnie aż tak ważne, ale zaśmiecają mi dysk.

Klik PPM > Właściwości > Zabezpieczenia > Zaawansowane > Właściciel > Zmień właściciela do …

Bardzo dziękuję :slight_smile: