Usunięcie nadruku ze starej płyty CD/DVD

Siemano dzisiaj mam nietypowe pytanie tak nietypowe ze nie mam pomyslu gdzie je dokladnie umiescic :stuck_out_tongue_winking_eye: a wiem ze tutaj napewno mi pomozecie :smiley: tzn. jak usunac NADRUK (fizycznie dane na plycie niewazne) tak aby pozostala wzglednie przezroczysta plyta FIZYCZNIE czysta oczywiscie (testowalem juz drobny papier scierny :stuck_out_tongue: ) ale moze ktos zna jakies chemiczne sposoby??..

Konkretnie znalazlem fajny projekt jak ze starych plyt zrobic lampke

clampa.jpg

jednakowoz dobrze by bylo jednak zwiekszyc ich przezroczystosc (te nadruki wiele zabieraja swiatla)…

Pozdrawiam i z checia zamieszcze wlasna gotowa lampke jak juz mi sie ja uda zrobic ^^

Pomysł z lampką jest dość intrygujący, dobry na forum elektroda.

Po zeskrobaniu nadruku papierem ściernym mógłbyś le wypolerować pastą polerską.

Możesz jeszcze po próbować usuwać nadruk jakimś rozpuszczalnikiem (np. zmywaczem do paznokci albo innym środkiem z alkoholem; tylko błagam nie wódką bo szkoda trunku :wink: ) tylko że takie środki rozpuszczają też plastiki i powodują ich mętnienie więc efekt raczej wyjdzie podobny jak przy użyciu papieru ściernego.

Może to ci pomoże :slight_smile: http://niebezpiecznik.pl/post/jak-skaso … -plyty-cd/

@igrek wybawco… Tego mi trzeba… Brakuje mi juz tylko tego wielgachnego generatora… #-o

co racja to racja :stuck_out_tongue:

Mi się udało… Szczotką do paznokci, wodą z mydłem i nożykiem do tapet ;]. Po prostu, najpierw namoczyłem, i potem tu trochę potrzeć szczotką, tam zeskrobać itd. Po jakichś 40 minutach płyta była czysta :).

GUCIOPOWER , ja bym spróbował szczotką drucianą. w sumie z tego co widzę na tym projekcie to wszystko jest w środku płyt więc wierzchu nie będzie widać

CeMeNT Masz odemnie browara :smiley:

78260559419348273312_thumb.jpg

Namaczanie godzinne lub dwie przynioslo zamierzony efekt… Prostota w swojej konstrukcji mnie zadziwia :smiley:

WODA + MYDŁO + SZCZOTKA :smiley:

Ps. Fakt co nie zejdzie szczotka to zejdzie paznokciem :stuck_out_tongue: