Usunięcie napisu


(Niilo) #1

Hej, zwracam się z ogromną prośbą do użytkowników tego forum, jeżeli ktoś umiałby i znalazłby chwilę aby usunąć mały napisik z obrazka poniżej będę bardzo bardzo wdzięczny.

Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję


(niezDarek) #2

sam to zrób:

post586936.html


(skrzek) #3

zwróć uwagę, że ten obrazek jest pionowo taki sam - znaczy że na wysokości tego napisu, jak zrobisz prostą pionową linię to tam nic się nie zmienia, żadnych gradientów, jakich nieregularnych kształtów...

najłatwiej usunąć to opcją klonowania w jakimś programie graficznym, np wspomniany GIMP - klonowanie jest pod klawiszem "C" w przyborniku. usunięcie tego napisu powinno zająć kilka sekund :stuck_out_tongue_winking_eye:


(Phobos64) #4

Popolemizowałbym - nie dość że są dwa gradienty - pionowy, który akurat nie przeszkadza ale i poziomy, to jest jeszcze pattern. Wystarczy sobie powiększyć, aby to zobaczyć.

Oj zmienia się i to dużo, choćby wspomniany wcześniej poziomy gradient.

Tak w tym wypadku nic nie zrobisz.

Najprostszy sposób - wyciąć sobie pasek za napisem na całą wysokość a przed liniami, dać mu przeźroczystość i dopasować do patternów, wymazać gumką górę i dół, najlepiej miękkim pędzelkiem, rozjaśnić go delikatnie aby nie było widać różnicy.

Powinno wyjść mniej więcej tak - 2yye99f.png

Zrobiłem to na szybko i bardzo brzydko, nie róbcie tak :stuck_out_tongue:


(Niilo) #5

Phenom, bosko thx !