Usunięcie niepotrzebnych programów przy autostarcie

Co jeszcze według Was można wykluczyć z autostartu?

I czy procesy:

IgfxTray

HotKeysCMD

Persistence

ctfmon

są potrzebne i do czego służą?

20090729210246.gif

Ciężko wpisać w google

Żeby wyłączyć cftmon musisz wyłączyć rozpoznawanie języków bo będzie wracało zawsze jeśli tylko odhaczysz :o

(start/panel sterowania/opcje regionalne i językowe/języki/szczegóły/zaawansowane/ odhaczasz zaawansowane usługi tekstowe)

Bez najmniejszego problemu możesz odhaczyć:

IgfxTray - grafika, ikona w zasobniku systemowym

Persistence -od karty grafiki program

LClock-wcale nie lepszy zegarek?

Tego bym jednak nie wyłączał:

ctfmon -zaawansowane usługi tekstowe

Poza tym jak masz router to odhacz i wyrzuć cfos’a bo on jest tylko do modemów dobry a z routerem nic nie zrobi.

ALCMTR też bym odhaczył i sprawdził po restarcie czy jest dźwięk, jak jest to zostawiasz odhaczony, jak nie ma niestety musisz włączyć.

HotKeysCMD - coś z przypisywaniem akcji klawiszy, update do javy sun… prawdopodobnie po odznaczeniu nie będą ci działać skróty klawiaturowe W LAPTOPIE? :lol:

Hmm, nie ma co wyłączać wszystkiego, bo potem coś może nie działać, ale w sumie to co wymagane zazwyczaj samo wróci do autostartu :smiley: Widzę, że masz odznaczone Google Update? Z tego co pamiętam należy to do przeglądarki Google Chrome (ale mogę się mylić). Więc jeśli używasz jej na co dzień to i tak “zaznaczy się” z powrotem… I jeszcze jedno, bo nie wiem czy wiesz. Niektóre programy wyłączone w autostarcie, wracają do niego po ich ponownym uruchomieniu. Nie wierzysz? To zobaczysz xD

To jest absolutnie nie potrzebny śmieć który,instaluje się z każdym oprogramowaniem Google,do wycięcia w pierwszej kolejności.Po za tym próbuje się co chwilę łączyć z siecią.

Możesz jeszcze wywalić “Alcmtr”,nie usuwaj pozycji z listy,jak się coś wykrzaczy to przywrócisz szybko i bezboleśnie,ale to co zostało podane wyżej możesz wyłączyć bez obaw,nic się nie będzie działo.

Semtex, ale jeśli on używa jakieś opragramowania google, to i tak będzie wracał ten wpis…Wiem, bo miałem Google Chrome, usuwałem z autostartu i po ponownym uruchomieniu przeglądarki, znowu to wraca…

Wystarczy go odinstalować po przez np.Revo,też go miałem i już nie mam z nim problemów.Po za tym można go wyłączyć jako usługę przez msconfig.

zostały mi tylko przy uruchamianiu:

lclock

egui

synTpenh

rthdcpl

cfosspeed

igfxtray

persistence

Po usunięciu ALCMTR.EXE z autostartu jest wszystko ok, Google Update odinstalowałem, hotkeyscmd wywaliłem(i tak nie używałem tych klawiszy skrótu w laptopie;p ) ctfmon tez wywalone;p teraz się komp ładuje o wiele szybciej(zoptymalizowałem po tej operacji programem BootVis) Dzięki wszystkim za pomoc:)

Dodane 30.07.2009 (Cz) 14:36

a co do CfosSpeed to mam router(sieć bezprzewodową do laptopa i jak na PC walne program do P2P to bez Cfosaspeed strona na lapku ładuje mi się nawet 15 minut… a z programem na laptopie i na PC odrazu wchodzi;p

Niemożliwe. Cfos jest optymalizowany tylko pod modem. Wiem bo miałem modem i cfos i faktycznie pomagał. Teraz mam router który dzieli na 2 pc i nic a nic nie pomaga. Poczytaj nawet na stronie producenta że jest tylko do modemów:) A wystarczy tylko dobrze zoptymalizować internet i przeglądarkę i nawet program nie potrzebny:)

Usuń jeszcze:

możliwe;p ja tak mam…

tego już usuwać nie będe tych 3 aplikacji:)