Usunięcie okna wyboru systemu

Witam!

Miałem zainstalowane 2 systemy Win XP i 7 na osobnych dyskach. Usunąłem 7 ale przy uruchamianiu kompa wyskakuje mi okno wyboru systemu. Jak to wyłączyć tak żeby się od razu XP uruchamiał.

Tak to wygląda w boot.ini

;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;

[boot loader]

timeout=0

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /USEPMTIMER

Ppm na mój komputer>właściwości>zaawansowane>uruchamianie i odzyskiwanie>ustawienia>domyślny system operacyjny>edytuj

i tu możesz usunąć ten co ci nie jest potrzebny.

Jeśli dobrze zrozumiałem i o to chodzi :wink:

Witam

zauważyłem ze wiele osób ma problem otóż gdy zainstalują windows 7 np. na dysku I a na dysku C bedą już mieli XP to po usunięciu 7 nadal zostaje okno wyboru systemu wiem jak to jest bo sam miałem ten problem ale postępuj zgodnie z tym poradnikiem a na pewno okno zniknie więc zaczynamy:

  1. Najpierw pobieramy ten program: http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Pro … 12231.html

  2. Instalujemy na dowolnym dysku

  3. gdy już zainstalujemy przechodzimy do zakładki “Add/Remove Entries”

  4. I tam bedą nazwy systemów NP. windows XP a pod spodem windows 7 i klikamy na system który

chcemy usunąć w tym przypadku windows 7 i klikamy na Delete

  1. Na koncu klikamy na “Save” obok delete

  2. Gotowe teraz po ponownym uruchomieniu systemu problem zniknie! !!

Mam nadzieje że pomogłem

Mam ustawiony domyślny na XP bo innego nie mam ale przy włączaniu wyskakuje mi okienko do wyboru systemu XP lub 7 i odliczanie 30 sekund mimo że jak ustawie na 1 czy na 0 sekund to dalej odlicza 30s. Chciałbym żeby to w ogóle nie wyskakiwało tylko od razu się XP włączał

Ppm na mój komputer>właściwości>zaawansowane>uruchamianie i odzyskiwanie>ustawienia>domyślny system operacyjny>edytuj

i wklej to

[boot loader]

timeout=1

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

ahonen97 Wielkie dzięki z EasyBCD poszło gładko

Nie podawaj takich porad gdy ma się do czynienia z nowszymi systemami niż Windows XP bo one mają całkiem inne bootloadery. Dobry efekt uzyskamy postępując tak jak np. poradził Ahonen97.

po usunięciu siódemki należy

z dysku rozruchowego(najczęściej C:)

usunąć bootmenagera od siódemki

:slight_smile:

Witam,bardzo proszę o pomoc,otóż,miałem 2 systemy na dwóch partycjach,po sformatowaniu partycji z systemem której nie potrzebowałem,odznaczyłem ptaszki w we właściwościach zaawansowanych,tzn czas na wybór systemu itp,aby nie pytano mnie który z systemów mam wybrać i tutaj nastąpiła kicha,po restarcie jest komunikat,nie można uruchomić systemu ponieważ nie znaleziono składnika hal.dll.Nie mogę wejść w tryb awaryjny aby cofnąć zmiany,co mogę zrobić aby uruchomić komputer,bardzo proszę o pomoc,o ile to możliwe proszę dać znać na gg 4083403,będę wdzięczny …

Zgadzam się. Powinno się właśnie przywrócić stan sprzed instalacji Windows 7 - Windows XP ma inne narzędzia rozruchowe i tych z 7 nie potrzebuje.

Aby usunąć pozostałości po Windows 7 trzeba —>Start -> uruchom -> wpisać: x:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force

gdzie x - napęd z Windows 7.

Witam,faktycznie można naprawić to z dysku z systemem,tyle że między czasie napęd nie kontaktował i tym bardziej nie wiedziałem co się dzieje,w końcu sobie z tym poradziłem korzystając z tego forum,dzięki…