Usuniecie partycji jak do nich powrócić

(Salmooo) #1

Witam

podczas instalacji windowsa 7 na acerze 5732z przypadkowo usunąłem partycje i została tylko jedna ze systemem 12gb

dysk ogólnie ma 500gb.Jak stworzyć nowe parrycję bo w tej chwili mam obecnie 12 gb miejsca??

(BejDżej) #2

Pobierz GParted i wypał go jako obraz na płycie. Ustaw bootowanie z dysku i poczekaj aż program się załaduje. Będziesz widział swoją partycję i wolne miejsce, a te już podziel jak uważasz. :wink:

(Kwalimir) #3

Najprościej będzie tym:

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html

(Salmooo) #4

Dzięki tym łatwiejszym sposobem zrobiłem, tylko czy jest jeszcze możliwoć powiększyć pojemność partycji ,na której jest zainstalowany system bo tym programem nie można lub jA nie potrafię :shock:

(Semtex) #5

Można,musisz wydzielić przestrzeń z partycji np D,musi to być partycja podstawowa !!

(Salmooo) #6

wszystko ładnie ale nie mogę rozszerzyć partycji C , na której jest zainstalowany system normalnie nie jest odznaczone słowo rozszerz?

oczywiście zrobiłem wszystko taj napisałeś za co ci dziękuje

(BejDżej) #7

System nie pozwala na modyfikację. Możesz to zrobić programem, który działa bez pomocy Windowsa, podałem wyżej. Ale ostrzegam że modyfikacja partycji systemowej wiąże się z możliwością utraty lub uszkodzenia danych z tego dysku.

(Semtex) #8

Wstrzymaj się jeszcze z Gparted,zostawimy go na koniec,jak inne metody zawiodą.Masz jeszcze Easeus na dysku,jeżeli tak to spróbuj zrobić to przez niego.

(Salmooo) #9

próbowałem programem easeus ale też nie można zostaje mi twój sposób Dzięki serdeczne

(Semtex) #10

Doszedłem do tego dlaczego nie możesz zrobić tego przy użyciu narzędzia systemowego,jak wydzielisz wolne miejsce to zapewne układ partycji wygląda tak:

Dysk C: -> Partycja np.D: -> nieprzydzielona przestrzeń RAW -> np.partycja logiczna E:

Na drodze do sukcesu stoi w tym wypadku partycja D: ,system nie potrafi przenieść wolnego miejsca po przez tą partycję.Użycie Gparted może zakończyć się małą katastrofą ,w najlepszym wypadku parę programów trzeba będzie reinstalować w najgorszym system.To są dwie najgorsze alternatywy.Jeżeli ta partycja "sąsiadująca" z systemową jest pusta,to skasują ją całą po tym na pewno uda się powiększyć systemową,następnie zrobisz nową partycję z pozostałej przestrzeni.

(Salmooo) #11

Dzięki koloego semtex tak zrobiłem jak piszesz i gra i chuczy.