Usunięcie partycji z Linuksem i dodanie do Windowsa

Witam,

Prosta sprawa. Najpierw najpraw mbr za pomocą botrec.exe /fixmbr (np. z poziomu płyty/usb windowsa) a następnie z poziomu już samego windows usuń te partycje poprzez panel sterowania->zarządzanie komputerem->magazyn danych (czy jakoś tak) i zrób jako jedną.

Tylko chcę dołączyć do partycji na której są dane. Nic się z nimi nie stanie na 100%?

Na 100% nikt Ci nigdy nie da gwarancji - dodatkowo jeśli jest to partycja na której trzymasz system to może nie udać się jej zmodyfikować w locie.

Da się programem easeus partition master, operuje na pArtycjach z danymi, radzi sobie też z systemową.

Na partycji do któej chcę dołączyć po prostu mam tzw. duperele

 

@kuba3351

A jak z danymi? Też jest szansa utraty?

Szansa zawsze jest, niezależnie od tego, czym to robisz, więc nikt nie weźmie odpowiedzialności za utratę danych. To są operacje na partycjach. Jeśli chodzi o ten program, używałem go już wiele razy i utrata danych się nie zdarzyła, chyba że programowi przerwie się w trakcie operacji.

Okej, wszystko poszło, tylko teraz mam problem z grub rescue - nie mogę zbootować windowsa, chociaż mam go zainstalowanego na pendrive. Jaki pomysł?

A jesteś w stanie wpisywać komendy?

Tak, przerobiłem ich teraz ponad 20, żadna nie działa, przy każdej partycji listowanej z pomoca ls jest unknow filesystem. Przy włączeniu laptopa, nie można wejśc w BIOSa, nie można niczego zbootować, mam na pendrive ubuntu i windowsa 8.

Ok, spróbuj w GRUBie wpisać:

rootnoverify (hd0,1)

(enter)

chainloader +1

(enter)

boot

 

A jak masz grub 2 TO SPRÓBUJ:

set root=(hd0,1)

(ENTER)

chainloader +1

(enter)

boot

(enter)

Jeśli masz (u)EFI to w grubie możesz spróbować polecenia fwsetup.