Usunięcie partycji

Czy mogę usunąć partycje odzyskiwania?Chce połączyć partycje C i D.System potawiony na czysto ale bez sformatowania dysku.

Raczej zalecałbym ponowną instalację Windowsa, skoro jest postawiony na czysto. Tej partycji raczej lepiej nie ruszać. Oczywiście bardziej zaawansowane programy do partycjonowania mogłyby to może jakoś połączyć, ale skoro masz czysty system to czy instalacja Windowsa ponownie to wielki problem?

Próbowałem zainstalować tak jak Pan radził, niestety wywala mi błąd:brak pliku \windows\system\32\winload.exe kod błędu 0x0000225.Znalazłem w internecie coś takiego podaje link: http://blog.perfectsoft.com.pl/general/kod-bledu-0xc0000225-windows/.Cz mogę z tego skorzystać.Komputer na którym stawiam system ma Bios a nie Uefi.Link może nie działać prawidłowo.Przesyłam scren.Dotyczy to wprawdzie Windowsa 8 ale może będzie pomocne.

A wcześniej system jak był instalowany? Partycja Recovery? Te funkcje to raczej przy chęci odzyskania systemu. Ja raczej miałem na myśli instalację na czysto z pendrive czy płyty DVD i przy instalacji na nowo skonfigurować partycje.

System instalowałem z pendriva.Instalacja z Windows 7 do 10.Instalacja była zrobiona z zachowaniem plików,bo tylko taka była opcja.System został aktywowany.Teraz instalowałem na czysto też z pendriva.Sformatowałem dysk.Ustawiłem partycje.Windows się zainstalował.W ostatnim etapie po restarcie przy konfiguracji ustawień kółko się kręci z 15 minut potem wszystko się zawiesza.Ekran robi się czarny dysk pracuje na wysokich obrotach ,wszystko się zawiesza.Odczekiwałem około 2-ch godzin i próbowałem instalacji ponownie.W dniu dzisiejszym ponawiałem próby trzy razy.Potem wyskakiwał mi w/w błąd.

A formatowałeś/usuwałeś całkiem wszystkie partycje czy instalowałeś na to co zostało? Ważne jest by przeprowadzić partycjonowanie od nowa, a nie majstrować z przesuwaniem partycji etc.

Pousuwałem wszystkie partycje,sformatowałem.Zaznaczyłem i kliknąłem dalej.Wyskoczył monit o stworzenie partycji systemowej około 500 megabajtów,wyraziłem zgode.Zaznaczyłem drugą partycje wielkości 478 gigabajtów i zaczęła się instalacja.Mam dysk 500 GB.

Bardzo dobrze! Jak na razie.

No nie jest dobrze. Za każdym razem wyskakuje mi ten sam błąd.

Ale jaki bo witryna nie osiągalna?

Jak komuś się nie ładuje poradnik blogowy, tłumaczony (translatorem?):


dobrze.Za to nie witryna a bug na forum - Fraza “m.in.” jest pokazywana jako link

1 polubienie

Brak pliku\windows\system\32\winload.exe kod błędu 0x0000225.

Czy masz dostęp do drugiego komputera? Jeśli tak, to w takiej sytuacji zrobiłbym dwie rzeczy:

Pobrałbym na nowo cały instalator systemu (https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10), obraz nagrał na pendrajwa, a podczas instalacji na docelowym komputerze usunąłbym absolutnie wszystkie partycje i nie tworzył żadnej. Instalator sam sobie stworzy co potrzebuje i sam sobie sformatuje.

Jeśli będą błędy, to sprawdziłbym dysk twardy (ja zalecam MHDD, działa pod DOS, z nośnika bootowalnego), być może jest uszkodzony, choć wtedy błędy byłyby losowe, a nie wciąż ten sam… Niemniej stan dysku może mieć na to wszystko wpływ.

Zrobiłem jak pan napisał.System zainstalowany.Dysk sprawny.Wystarczyło nie formatować dysku.Instalacje wykonałem z pendrajwa tego samego co próbowałem wcześniej.Bardzo dzjękuje wszystkim forumowiczom za pomoc.Mam jeszcze jedno pytanie.Zarządzanie dyskami pozwala zmniejszyć partycje 470GB do236GB.Chce na system zostawić 100GB a reszte dysku na dokumenty,filmy,zdjęcia.Jaki jest bezpieczny program do wykonania tej operacji?

Wszystko pozamiatane.System zainstalowany,partycje utworzone,programy zainstalowane.Serdecznie dzjękuje wszystkim za pomoc.
Temat uważam za zamknięty.

                                                                    Pozdrawiam.