Usunięcie partycji

(Slawek Giernat) #1

witam,jestem tu pierwszy raz,więc nie złoście się na mnie,mam problem potzrebuję zlikwidować jedną partycję na dysku,by jednocześnie powiększyć główną partytcję, bo mam tam bardzo mało miejsca,może mi ktoś pomoże .

z góry dzięki

(matiit) #2

Partycję usuniesz w:

Panel sterowania -->> narzędzia addministracyjne -->> zarządzanie komputerem -->>Zarządzanie Dyskami

Najlepszym menedzerem do tego typu spraw jest Partition Magic 8 niestety jest Płatny :*

(Warmice) #3

dobrym i prostym programem do modyfikacji partycji jest PARTITION MAGIC

(Slawek Giernat) #4

dzięki,ale jak to zrobić

(Leon$) #5

Partition Logic jest darmowym programem przeznaczonym do partycjonowania i zarządzania dyskami twardymi. Aplikacja potrafi tworzyć, usuwać, formatować, defragmentować, zmieniać rozmiar, przenosić i zmieniać parametry partycji, a nawet kopiować zawartość partycji z jednego dysku na drugi

:slight_smile:

(Rkizeweter) #6

Tylko, że ten MAGIC jest płatny.

Złączono Posta : 15.08.2006 (Wto) 19:00

Jak go już masz to po prostu dołącz do za małej partycji następną - najlepiej jak będzie to partycja zaraz po niej.

(Kosior6) #7

Tej operacji dokonasz za pomoca programu Paragon Partition manager, pełna wersja tego programu dostępna była w Komputer Świecie nr. 8/2006 , ten numer powinien byc dostepny w internetowym sklepiku KŚ ;]

(Rkizeweter) #8

Albo poczytaj o programie diskpart na stronach Mikroszoftu, Ale to dla zaawansowanych.