Usunięcie plików przywracania systemu

no przywracanie systemu rozrosło mi się już do koło 40GB i teraz pytanie…jak usunąć pliki albo ustwić jakiś oszar który może ono tylko zajmować??

Start->mój komputer->właściwości->przywracanie…wyłącz przywracanie i wtedy usuną ci się punkty przywracania.

A nie lepiej jest zrobić: PPM na ikonie dysku -> właściwości -> oczyszczanie dysku -> zakładka więcej opcji -> przywracanie systemu i kopie w tle i oczyść

mój sposób dotyczy XP a jeżeli ci chodzi o Viste to ja już nie wiem.

Co do tych opcji są one w tym samym miejscu na Xp jak i w Vista.

W XP-ku tak się ustawia :

Start -> Panel sterowania -> System -> Przywracanie systemu -> Ustawienia ,Miejsce na dysku do użycia".

Ja mam 4% - 860 MB.

Przypuszczam że podobnie jest w Viście tylko więcej miejsca.

Lepiej nie trzymać dużo ,punktów przywracania systemu" ponieważ podczas zapisywania mogły być wirusy które mogą się z czasem uaktywnić.

Moim zdaniem wystarczy kilka lub jeden / ostatni /.

już wywaliłem stare…a jak ustawić w viście ile mają pliki przywracania zajmować??

Tu chyba nie ma różnicy jaki system i zależy od kilku rzeczy - ile będziesz zapisywać ,punktów przywracania systemu", ile masz w danym momencie zainstalowanych programów, zajętego miejsca na dyskach itp. itd. i do tego musisz dołożyć zapas.

Aby sprawdzić ile ma Twój ,punkt przywracania systemu" możesz zrobić tak / jeżeli masz w tej chwili jeden / :

  1. Sprawdż dokładnie ile masz zajętego miejsca na dysku C - zapisz.

  2. Zrób drugi ,punkt przywracania systemu".

  3. Sprawdż ile teraz jest zajętego miejsca na dysku - zapisz.

  4. Sprawdż różnicę i już będziesz wiedzieć.

To jest tylko w tej chwili ale jak będziesz mieć więcej programów itp. to może być kilka razy większy.

Mój ,punkt…" ma 0.5 MB a mam zostawione 860 MB wolnego miejsca.

Myślę że jak zmniejszysz o połowę to wystarczy.

Tak sprawdzisz (z pomocą CMD - wiersz polecenia) ile jest przydzielone

vssadmin List ShadowStorage

A tak zmniejszysz na dysku C: (w przykładzie do 3 GB)

vssadmin Resize ShadowStorage /On=C: /For=C: /Maxsize=3GB

thx ejek…wow…windows wziął sobie na przywracanie 55gb…

dla dysku 400GB (1 partycja) jak mam zajęte koło 80GB na przywracanie 20GB starczy??