Usunięcie preinstalowanego Flash Playera

Jak usunąć preinstalowany Flash Player w Windows 10? W panelu Programy i funkcje nie widnieje na liście.

Flash Player Uninstaller: http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player-Uninstaller,Program,Windows,33983.html�’> nie działa?

 

A jak nie, to jakim programem do deinstalacji - CCleaner, czy innym kompatybilnym z Win10.

Flash Player Uinstaller nie działa, w CCleaner też nie ma możliwości odinstalowania Flash Playera.

To skąd wiesz, że go masz? Zdaje się, że przeglądarki oparte na Chrome mają wbudowanego flasha i wtedy odinstalowujesz go stamtąd raczej.

W Panelu Sterowania znajduje się ikona Flash Playera.

Można znaleźć w necie:

Ale to tylko usuwa z Panelu sterowania jak rozumiem. Mi zależy na pozbyciu całkowicie się Flasha z systemu.

Chyba się nie da. Próbowałem kilka miesięcy temu na ósemce. W końcu olałem sprawę i po prostu wyłączyłem go w dodatkach IE. Tablet z 1GB RAMu, więc używam IE :stuck_out_tongue:

Obsługa flash wpisana jest w kod windowsa. Żeby nie uwalić sytemu, nie można usuwać pewnych kluczy z rejestru. Flash jest wpisany w kod przeglądarek. Można zrezygnować z obsługi, nie mieć aplikacji, pluginów i activexów. Ale to by było na tyle. Już niedługo total uninstall, czy bezpłatny soft4booster uninstaller będą obsługiwać windows 10, a dość dokładnie sprzątają pozostałości w systemie i w rejestrze po aplikacjach typu adobe flash player. Nawet lepsze są od adobe flash player uninstaller w tym przypadku. Pamiętaj, że jeszcze pozostałości będą w punktach przywracania systemu, czy w folderze download w software distribution, nawet w folderze prefetch.