Usunięcie programu z dodaj/usuń


(Darom82) #1

Mam windows XP, a w panelu sterowania mam dodaj usuń programy. Mam tam jedną rzecz do usunięcia, mianowicie chodzi mi o Java 6 Upate 14 gdy w dodaj/usuń programy w panelu sterowania klikne w usuń to wtedy pyta się mnie czy napewno chce usunąc Jave z tego komputera. Wtedy klikam, że tak i po chwili pojawia mi się napis z żółtą ikonką z wykrzyknkiem "Błąd Krytyczny podczas instalacji". Możecie mi pomóc pozbyć się tego z dodaj/usuń programy ? Bo na dysku już tego niemam, przynajmniej folderu. Prosze o pomoc w tej sprawie.


(Spandau) #2

Spróbuj najpierw użyć JavaRa http://www.programosy.pl/program,javara.html Tyle że to odinstaluje całą Javę i będziesz musiał zainstalować najnowszą wersje ponownie


(XMan) #3

Widzę że nie usunąłeś Javy 6 przed instalacją Javy 7 :frowning:

Odinstaluj Javę 7 oraz Javę 6, usuń ręcznie foldery z C:\Program Files\Java\, przy Pokaż ukryte pliki i foldery

w Documents and Settings , usuń Javę w regedit.

Przeczyść komputer programem CCleaner.

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń --> Skanuj rejestr --> Napraw rejestr.

kliknij aby powiększyć :

przewi.th.jpgskanujrejestr.th.jpgnaprawrejestr.th.jpg

Zainstaluj najnowszą wersję Javy.

CCleaner lub inne programy nie mogą usunąć ?

Najpierw sprawdź p/w program który polecił @spandaupol :!:


(Darom82) #4

Odinstalowałem jave 7 bez problemu z dodaj/usuń programy i w programy files niema folderu java, ponieważ został odinstalowany i usunięty z wersją javy 7. Ptarzyłem też na pokaż ukryte pliki i foldery i niema żadnej innej javy. Natomiast tak jak pokazałem na moim powyższym poście na creenie nadal jest tam Java 6 Update 14 , którego w dalszym ciągu nie moge odinstalować :frowning: :frowning:

W rejestrze niema żadnej javy również bo sprawdzałem po przez znajdź.

Krew mnie już z tym zalewa bo od rana się dziś z tym piernicze i nie moge sobie z tą java poradzić.

Może mi ktoś wreszcie pomóc jakoś żeby tamta java 6 w końcu znikła a żebym mógl mieć jave 7 ?

Zainstalowałem ten programik Free Registry Cleaner i zacząlem skanowac rejestr ale skanuje i skanuje i skanuej i końca nie widać a gdzie tu jeszcze w napraw rejestr kliknąc. To mi jeszcze z pół roku zejdzie.


(system) #5

Ja bym proponował Ci do odinstalowywania program Revo Uninstaller Pro (jest w wersji trial, ale jak chcesz mieć w pełnej wersji to zajrzyj tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=EzBtMY78S9k). Zaraz, jak wbudowany instalator danego programu skończy odinstalowywać, ten program skanuje dysk i rejestr w poszukiwaniu pozostawionych śmieci. Jeżeli dany program zostanie usunięty z komputera, ale nadal pojawia się na liście dodaj lub usuń programy i Cię to irytuje to przeczytaj ten artykuł: http://support.microsoft.com/kb/247501/pl .

PS Polecam Ci również programy takie jak CCleaner czy Odkurzacz, którymi również można oczyścić komputer ze zbędnych plików. Do programu CCleaner przyda Ci się również rozszerzenie CCEnhancer.


(XMan) #6

Sprawdzałeś p/w program który podał @spandaupol?

Podałem p/w screeny.

Kliknij aby powiększyć.

Podejrzewam że masz zaśmiecony rejestr :frowning:


(Darom82) #7

mikus2205 zrobiłem tak jak Ty mi powiedziałeś, zainstałowałem Revo Uninstaller Pro w wersji Trial i jeszcze pomógł mi od Ciebie Ten Artykuł i już wszystko elegancko śmiga i jest bardzo dobrze. Dzięki za pomoc.

Wam też Chłopaki dziękuje za zaangażowanie i za pomoc mi na forum - dziękuje .