Usunięcie pustego folderu z pulpitu

Witam. Mam problem z usunięciem pustego folderu z pulpitu o nazwie : nowy folder (2) . O ile usunę go bez problemu programem Unlocker o tyle ponowne utworzenie folderu o tej samej nazwie skutkuje ponownym problemem z usunięciem. Jednocześnie każdy folder o innej nazwie można normalnie usunąć bez problemu. Unlocker nie wykrywa żadnego blokującego uchwytu . Skanowanie malwarebytes anti malware i drweb - nie wykryto zagrożeń. Wraz z kłopotliwym folderem pojawił się problem z przywróceniem systemu (nie udało się pomyślne przywrócić systemu i tu data) , mimo iż są punkty . Gdzie może być problem ? Proszę o pomoc.

Problem jest. Explorer nie radzi sobie z tym, co jest, a czego nie ma. Właściwie można użyć programu roguekiller. Zapisuje się ten programik, choćby na pulpit i uruchamia na xp normalnie, na win7 z prawokliku, otwórz jako administrator. Trzeba uruchomić opcje pierwszą, scan, potem drugą delete, potem ostatnią na dole - fixshortcut. Po zabiegu robisz restart. Zauważysz na pulpicie logi i folder roguekillera.

RogueKiller przywraca domyślne skróty i ścieżki. Wtedy zobaczysz, czy normalnie tego pustaka z pulpitu nie usuniesz. Unlocker jest trudny dla systemu. Może nawet uszkodzić, bo mechanizmy usuwania są na żywca. Do usuwania zablokowanych plików i folderów, jest najlepszy max delete, małe portable na pulpicie http://www.instalki.pl/programy/downloa … elete.html To usunie nawet najgorsze zagrożenie, zablokowany jakiś plik exe, jakąś bzdurę, czy trojana, tylko trzeba wskazać i dodać obiekt usuwania. Programik przy restarcie usuwa, zanim coś się załaduje.

.

Jaki system?

A tak po za tym połączenie przywracania systemu z trzymaniem katalogów na pulpicie, to w przypadku Windows proszenie się o kłopoty.

Jeśli już musisz korzystać z przywracania systemu, to licz się z tym że najbardziej narażone na utratę są pliki w: Documents and Settings, a więc również te na pulpicie.

Jak koniecznie chcesz mieć łatwy dostęp z pulpitu, to trzymaj na pulpicie same skróty do katalogów.

Ps.: Ja u siebie całkowicie wyłączyłem przywracanie systemu. Zamiast tego okresowo robię kopię partycji systemowej w postaci obrazu partycji.

Windows xp professional. Nigdy wcześniej nie miałem tego typu problemów. Na pulpicie mam tylko kosz i parę skrotów. Jak już pisałem folder o nazwie “nowy folder(2)” można usunąć choćby unlockerem ale dlaczego jak stworzę znów folder o tej samej nazwie dalej jestem go zmuszony usuwać unlockerem… Przeglądałem procesy ale nic podejrzanego nie uwidziałem… Irytuje mnie to już

Dodane 11.03.2013 (Pn) 21:11

Problem już rozwiązałem . Temat zamknięty . Dziękuję.