Usunięcie pustych wierszy w Word

Jak mogę usunąć puste wiersze w Wordzie 2003. Mam dużo stron i nie chce mi sie tego robić backspacem. Ma ktoś jakiś pomysł?

http://office.microsoft.com/pl-pl/word/ … 01045.aspx

Urwał nać kolejny gigant intelektu wstawiający link który po czasie jest nieaktualny i tym samy jego odpowieź na pytanie jest żadna.
Za cieżko wpisać parę linijek lub choćby skopiować z tamtej strony i wkleić tutaj na portal, który działa stabilnie.
Ciągle natrafiam na linki z wyszukiwarki do tego typu bezsensownych odpowiedzi tracąc na to mnóstwo czasu nim dokopie się wreszcie do jakieś uczciwie podanej informacji.
Może adminy wzięły by się za takich sawantów iza pomocą młotka bana za takie odpowiedzi dopukały by się im do rozumków.


image

:chicken: :potable_water: - da się znaleźć:

https://web.archive.org/web/20100301164935/http://office.microsoft.com/pl-pl/word/HA102310301045.aspx


świeższa instrukcja:

Program wydany 14 lat temu, nierozwijany już od 3, odgrzebałeś temat sprzed 7 i ty masz pretensje, że trafiasz na nieaktualne link? :laughing:

1 polubienie

Przypuszczam, że chodzi ci o zastosowanie wyrażeń regularnych. Niestety nie korzystam z z MS Office, ale w Open Office wyglądało to tak:
obraz
Funkcja “Znajdź i zamień”.
Trzeba tylko w pomocy Office sprawdzić jakie wyrażenie odpowiada nowemu wierszowi. W Open Office jest to akurat ^$

No i trafili się dwaj koledzy Chilloutlut-a

  1. Pytanie dotyczy: "Usunięcie pustych wierszy w Word"
    łopatologia - w tekście dokumentu, długim tekście, pomiędzy kolejnymi akapitami są puste wiersze chodzi o ich masowe, automatyczne usunięcie, wszystkich! na raz.
    Nie chodzi o ustawianie formatowania dla poszczególnych stylów = obydwie linkowane odpowidzi ( te kolejne poza tą pierwszą ) nie na temat.

  2. widzę że mam do czynienia z rozbuchanym lemingiem a ja skromy mocher używam takiego sprzętu i oprogramowania na które mnie stać legalnie. Nie pytam tutaj o opinie na temat tego sprzętu i oprogramowania tylko o: “Usunięcie pustych wierszy w Word”

PS
Nawet gdyby było mnie stać na nowy używał bym tego starego bo to ja powinienem móc rządzić komputerm a nie komputer mną HOUGH!

Pij melisę przed odpaleniem komputera, bo zamiast zadać merytoryczne pytanie i otrzymać odpowiedź to produkujesz offtop i pewnie jeszcze jesteś zdziwiony, jakie to te internety złe są, bo nikt cię nie rozumie i nie pomoże :wink:

WODZU Twój nik absolutnie zasłużony - piersza rozsądna odpowiedź.

Niestety w word 2003 te ( wyrażenia regularna czy symbole kodów formatujących ) są inne i za cholerę nigdzie nie mogę znaleź listy takich znakó w helpie też nie znajduję.- “Trzeba tylko w pomocy Office sprawdzić …” HGW jak.

pocolog w Twoim niku jest błąd powinno być pucolog bo przypucowałeś się jak kleszcz do jajek. Sm wszcząłeś oftopa odpowiedzią zupełnie nie związaną z problemem a teraz się przypucowywujesz, odpłyń.

PS
Kto to “internety złe” są?

Sprawdź więc przyciski:

• “format”
• “specjalne”

Kiedyś używałem Works i on miał od razu wypisane wyrażenia.


Można też próbować w notatniku wstawić 2 entery, przekopiować i wkleić do pola znajdź albo w tekście zaznaczyć 2 entery i wybrać opcje “szukaj i zamień” (może któraś metoda zadziała i podmienisz wielokrotne entery na pojedyncze).


3 sekundy szukania :stuck_out_tongue:

No to jak patrzę na polski opis to identycznie chyba było w Worksie też jednak pod przyciskiem.

Ale przy tych “format” “special” ( angielski może być ) w find nic wpisywać nie trzeba bo sam powinien wpisać i wydaje mi się że tych przycisków nie widziałem. Czasmi trzeba użyć odpowiedniej konfiguracji wcześniejszych ustawien żeby się takie przyciski pojawiały - tak jest przy formatowaniu formatu aoutomatycznie tworzonego spisu treści i indeksu, com się naszukał ale teraz już wiem.

Te żywcem wpisywane entery nawet kody z hexedytora nie działają, on musi dośtać symbol który sobiue przetłumaczy.

Królestwo za listę tych kodów dla worda.

Urwał nać, dołącza kolejny gigant intelektu, któremu wszystko się należy. Każdy pomaga jak umie i to, czy ktoś doda treść linka jest tylko dobrą wolą a nie pieprzonym obowiązkiem. KAPISZI?

No to teraz napisz jakiej wersji worda dotyczy ten artykuł. Ot i cała wrtość świetlanej rzeczywistości - niejednoznaczność.
W moim wordzie tego nie znajduje o czym tam piszą. trzeba żywcem wpisać kod.

Królestwo za koda

bachus - przedewszystkim jest swiadectwem rozsądku i rozumienia otoczenia i jego uwarunkowań u piszącego. Jumasz?

Uzupełnij, popraw, wszyscy skorzystamy.

Bzdury opowiadasz, nie mam jak sprawdzić osobiście, ale wszędzie jest napisane że tam jest przycisk specjalne z możliwością wstawienia znaku paragrafu/nowej linii i czego tam chcesz…
http://www.computergaga.com/word/2003/foundation/editing_a_document/find_replace.html

ps.
Poza tym na Windowsie jest coś takiego jak tablica znaków w akcesoriach menu start? :thinking:

Nie mam office 2003, ale pewnie jest tam wybór stylów. U mnie jest ustawiony styl bez odstępów:

@Bogdan_G: On nie o tym :man_facepalming:
On chce poprawić krzywe formatowanie tekstu, a nie zmienić styl akapitów :smiley:

No tak, przy ustawieniach formatowania na docelowe - wtedy zadziała wszystko.