Usunięcie resztek po MKS-virze 2006

Witam!

Odinstalowałem program MKS_vir 2006 w dodań/usuń programy. Potem przeczyściłem rejestr i reset kompa. Myślałem, że wszystko jest ok czyli, że program w całości się odinstalował jednak dla pewności pobrałem HijackThis i zrobiłem loga żeby sprawdzić czy nie pozostawił jakiś resztek. Zrobiłem loga i przeglądam go i zaniepokoił mnie jeden wpis.

Więc postanowiłem zrobić jeszcze log z Silenta i dać na forum bo może mam jakieś resztki i ktoś powie jak ich się pozbyć (jakiś fix, wyłączenie usługi etc.) :?

Oto logi:

Jeżeli ktoś sprawdzi log to prosze o sprawdzenie dwóch a nie napisze ktoś “hiajack ok, a silent też raczej” mi chodzi żeby był pewny 100% 8)

Wygląda na to że ten wpis jest pusty. Ale wejdz w panel sterowania=>narzędzia administracyjne=>usługi i wyszukaj usługi MkS_Vir Monitor. Zatrzymaj ją i ustaw status na wyłaczony.Jeśli usługi nie będzie wykasuj ten wpis w hijackthis

Możesz zrobić też tak. W przyklejonym temacie dotyczący hijackthis masz tam opisane usuwanie usług. Opcja Delete an NT service. Wklej w to okno MksVirMonSvc i restart kompa

W silencie go nie ma

Był w panel sterowania=>narzędzia administracyjne=>usługi. Był ustawiony tak:

mks3bg.png

zmieniłem tryb uruchamiania na wyłączony i w logu już go nie widać :slight_smile:

Nic więcej chyba nie musze robić ?

Możesz skasować usługę za pomocą HijackThis :

MiscTools -> Delete an NT service i wpisz tam MksVirMonSvc

Więcej info:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Zrobiłem tak jak radził Squeet i w usługach (start>>uruchom>>services.msc) go nie ma. W logu z hijacka też go nie widać.

Dzięki za pomoc.