Usunięcie search-pl.com z Chrome i Mozilli

Dzień dobry,

Google w Chromie (I jak później zauważyłam, również i w Mozilli) samo zmieniło mi się na niemieckie, natomiast gdy wyszukuje w nowej karcie, zamiast Google mam adres search-pl.com. To chyba jakiś wirus? Robiłam skanowanie adwcleanerem, ale nie pomogło. Czy coś da się z tym zrobić? Chciałam zainstalować chrome od nowa, z użyciem Mozilli, ale okazało się, że w niej problem jest ten sam.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool Zrób logi. Przeniosę do odpowiedniego działu.

Addition.txt (27,5 KB)
FRST.txt (12,5 KB)

Shortcut.txt (26,7 KB)

Czy to wystarcza jako odpowiedź na polecenie “zrób logi”? Jestem prostą humanistką, więc rozumiem Deleuze’a, ale informatycznego “dialektu” nie bardzo :<

Czekaj na specjalistę do analizy logów i usunięcia malware.

Swoją drogą, - to zwykle malware przepuscil renomowany antywirus avg? A wygonic go z systemu. Na tym poziomie, to defender wystarczy.
https://www.avg.com/pl-pl/avg-remover

Użyj program adwcleaner.Fo chrome i firefoxa dodaj rozszerzenia blokujące szpiegostwo, reklamy i przekierowania.
Ublock origin + disconnect + Strict Pop-up Blocker

Dołącz log z usuwania (adwcleaner).

A jak użyć adw… Do Firefoksa? Do Chrome znalazłam w ustawieniach, ale Mozilla?

Adwcleaner, to program do pobrania na dysk i uruchomienia. Program dokona analizy i wyświetli wszystko do usunięcia. Potem klika się, żeby usunął wykryte.

lepiej nie wymyślać - do czego służy ten program, który sprząta system z niedobrych malware, PUP i innych fake…

Pisałam, że robiłam nim skanowanie i nie pomogło.

No to poczekaj na rady od @iJuliusz tak by nie sprawdzał zdezaktualizowanych raportów.

2 polubienia

Tak w nawiasie napiszę. Miałem dwie sytuacje, że to co AdwCleaner nie znalazł (twierdził że system jest czysty), to Malwarebytes wykrył i usunął. Może warto przeskanować Malwarebytes?
https://pl.malwarebytes.com/

1 polubienie

Problem rozwiązany. Dziękuję za rady. Można zamknąć.

Chociaż napisz, w jaki sposób rozwiązałaś problem. Innym może będzie łatwiej znaleźć odpowiedź.

Pomogło przeskanowanje Malware i przede wszystkim usunięcie strony z Chrome, bo zapisała się jako wyszukiwarka

Taaa, zapisała się w internet explorer
HKU\S-1-5-21-3797523829-3167351363-222133892-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxp://www.web-pl.com/
HKU\S-1-5-21-3797523829-3167351363-222133892-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxp://www.web-pl.com/
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-3797523829-3167351363-222133892-1001 -> {A7B030C1-8701-401F-A67B-52F157F8CAF9} URL = hxxp://www.web-pl.com/search?q={searchTerms}

Zapisala się w edge:
Edge HomeButtonPage: HKU\S-1-5-21-3797523829-3167351363-222133892-1001 -> hxxp://www.web-pl.com/

W firefoxie

To jest Twoje malware

Pobierz i uruchom roguekiller

Staraj się nie olewać sprawy złośliwego oprogramowanie na zasadzie nie ma objawów to już jest w porządku. Poczekaj ,aż ktoś logi sprawdzi bo to dalej może siedzieć w logach. Najlepiej jakbyś teraz wrzucił nowe logi.

1 polubienie

Witaj @ola23456
Przeskanuj jeszcze raz programem FRST i wklej pliki do wglądu.
Poprzednie były niekompletne.
Biorąc pod uwagę oczyszczanie MalwareBytes, faktycznie mogłaś pozbyć się widocznych efektów, ale dla pewności zrób skan FRST

A post was split to a new topic: Usunięcie search-pl.com z Chrome i Mozilli