Usunięcie Service Pack 2

Witam! Chciałabym usunąć dodatek Service Pack 2 z mojego komputera (kiedyś go zainstalowałam), ale obawiam się czy to na pewno to.

Pokażę screen’y.

14cqkol.png

2pq0qk6.png

96j37s.png

Co mam z tego usunąć? (zaznaczone na czerwono)

Pozdrawiam.

To NIE jest Service Pack 2, tylko jak sama nazwa wskazuje .NET Framework i nie widzę zbytniej potrzeby jego usuwania.

Jeżeli masz zamiar usunąć Service Pack do XP, to znajduje się on pod nazwą właśnie Windows XP Service Pack 2.

Chociaż swoją drogą, nie rozumiem po co.

widze że ktos ma za dużo czasu i chce zepsuć system

btw każdy win xp powinnen mieć SP3 i wszystkie pozostałe update bo inaczej jest podany na infekcje (wirusy,trojany)

Dzięki za odpowiedzi! :slight_smile: Nie będę usuwała, ale słyszałam, że to zajmuje dużo miejsca. ;(

Tak lepiej mieć więcej wolnego miejsca i bardziej dziurawy system. Gratuluję takiego podejścia do sprawy.

Oj tam, oj tam… Zaczyna brakować miejsca? Może znajdzie się inny sposób na zrobienie przestrzeni dla danych niż poprzez deinstalację service packa?

Odchudzić XP można i nawet trzeba, ale z tego, co można. Jest taki programik portable, czyli bez instalacji - spacesniffer_1_1_4_0 Pobierz na wolny dysk i uruchom. Wybierz dysk C i wyświetli Ci się graficzny rozkład folderów systemowych i programów. Daj screena. Koledzy pomogą wybrać to, co można zmniejszyć, lub usunąć.

Następnie pora tworzyć foldery na wolnym dysku i do nich instalować programy, które używasz. Np. jest teraz nowa wersja Ccleanera. Nieduży on, ale możesz odinstalować ten, co masz na dysku C i zainstalować ostatnia wersję z Dobrychprogramów, z tym, że jeśli przeglądarka ma pobieranie z opcją otwórz, to otwierasz i wyświetli się instalator, na początku masz wybór folderu docelowego. Gdy zrobisz wpierw nowy folder na D pod nazwą ccleaner, to wybierasz ten dokładnie folder i normalnie do końca przeprowadzasz proces instalacji. Wszystko będzie śmigać. Jeśli przeglądarka ma tylko opcje pobierz, albo zapisz, to pobierasz instalator programu tego ccleanera do folderu D/ccleaner. Otwierasz i uruchamiasz, wskazujesz folder docelowy D/ccleaner, przeprowadzasz instalacje do końca. U mnie jest dziesięć tak zainstalowanych programów, niektóre duże. Wiadomo, że w settings na dysku C będą foldery z ustawieniami do tych programów, ale tak powinno być.

Raz na miesiąc po aktualizacjach używa się programu odkurzacz. Pozostałości po starych aktualizacji potrafi też być na parę GB, a co śmieci? Zgroza. Zainstaluj też JetClean z DP. Ten program czyści lepiej, nić ccleaner, i pozbędziesz się bardzo wielu starych ścieżek, wpisów i śmieci.

Ustawienie wielkości pliku stronicowania, też jest niebagatelne. Najlepiej ustawić sztywno na 512MB. Sam system może gospodarzyć folderem nawet o wielkości paru GB.

Zacznij od spacesniffera. U mnie folder Windows na dysku C ma 2.12 GB. Wielkość zajęta dysku C, to 4GB, ale to z office.