Usunięcie sweet-page.com z firefoxa

Witam, zainstalowałem najnowszego Allplayera i ściągnął mi się toolbar sweet-page.com, który otwiera się w nowej zakładce przeglądarki. Był na też na stronie startowej, ale zmieniłem. Próbowałem usunąć w: CCleaner i rozszerzeniach firefoxa, ale nigdzie tego nie ma. Proszę o pomoc.

http://www.remove-pcvirus.com/pl/usun-sweet-page-com/ tez wieloma antywiruasami probowalem, edytowalem opcje przegladarki, w dodatkach tego tez nie było, polecam to bo pomogło:)

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/downloads/finish/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner z funkcji Skan(Szukaj) a następnie Clean(usuń) (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż nowy OTL.txt

Problem naprawiony

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

:OTL
DRV:64bit: - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys -- (esgiguard)
O4 - HKU\S-1-5-21-2037694864-2757584460-612306555-1000..\Run: [Google+ Auto Backup] "C:\Users\daniel1337\AppData\Local\Programs\Google\Google+ Auto Backup\Google+ Auto Backup.exe" /autostart File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-2037694864-2757584460-612306555-1000..\Run: [Overwolf] C:\Program Files (x86)\Overwolf\Overwolf.exe -silent File not found
[2014-01-07 20:23:17 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\AdwCleaner
[2014-01-07 13:55:19 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Enigma Software Group
[2014-01-07 10:19:24 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\daniel1337\.android
[2014-01-07 10:19:23 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\daniel1337\AppData\Local\cache
[2014-01-07 10:19:22 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\daniel1337\AppData\Roaming\newnext.me
[2014-01-07 10:19:22 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\daniel1337\AppData\Local\genienext

:Commands
[emptytemp]

Kliknij Wykonaj skrypt.

@Acorus - wpisalem ten skrypt i dalej nie pozbyłem się tego całego sweet-page :frowning:

 

W ogóle jakiego programu najlepiej użyć, który usunąłby mi z dysku cały niepotrzebny syf. Bo niby mam 120GB na C (SSD), gdzie niby sa tylko programy, a wolne mam już tylko 2GB, a to niemożliwe aby Windows + Pakiet Adobe + 3ds Max zajmowało tyle miejsca… :-/

W której przeglądarce?

FireFox …chociaż nie wiem dlaczego, ale po prostu w FF usunąłem ją w “zarządzaj wyszukiwarkami”, tylko teraz pytanie czy naprawdę to usunąłem czy tylko “czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal” :slight_smile:

Reset Firefoxa: Pomoc-Informacje dla pomocy technicznej-Zresetuj program Firefox

Przestrzegam przed rozwiązaniem, które podał Akali a jego jeden tylko post na tym forum i pisanie, że tylko to potrafi rozwiązać problem co wcale nie rozwiązuje to ewidenty wkręt co sugeruje, że Akali współpracuje w programie partnerskim z tą stroną i spy hunterem. Dziś się nabawiłem tego syfu przy ściąganiu skype. Zamiast skype, sciągneły się wiry na kompa.

Byłem głupi, że zamiast z oficjalnej strony skype, to pierwszy wynik na górze wyszukiwania, to reklama od google adwords, więc myślałem, że google jest uczciwe i nie pozwala na reklamowanie stron atakujących…

No i tak: szukam od razu rozwiązania, to znalazłem ten temat na forum, poszedłem wg tej strony co Akali podaje, że dobre rozwiązanie, ściąga się spyhunter. Podczas skanowania już miałem podejrzenia, bo okazuje się, że mam setki wirusów, co oczywiście nie mogło być prawdą. W miarę dbam i często robię jakieś skanowania i przeszukiwania pod kątem złośliwego oprogramowania.

No i na koniec się potwierdziło: aby usunąć wyniki podane podczas skanowania, to trzeba na koniec zakupić pełną wersję…

Ale się zirytowałem bo tyle czasu stracone a nawet gdyby ktoś kupił to pewnie by nie usunął tego co trzeba, to przekręt służący tylko kupowaniu. A wynik tysięcy wirusów ma zastraszyć, że jest znacznie gorzej i jeszcze bardziej zachęcić do kupna…

Rozwiązanie napisane przez Acorus - bardzo dobre, pobrałem adwcleaner i od razu widać, że to normalny soft, który służy pomocy, żadnych reklam, nawet nie trzeba instalować. Zrobił ekspresowo. Osobno pokazuje usunięte złe pliki, niepotrzebne nieużywane foldery, podmiany zrobione w przeglądarkach i wyczyścił też zamulające stare wpisy w rejestrach. I po problemie, szybko i bardzo dokładnie. Przy okazji wśród wyników tego co było do usunięcia był też spyhunter polecany przez akali, jako podejrzane oprogramowanie co się pojawiło na kompie :wink:

Nie miałbym żadnych problemów gdybym leciał na linuksie jak kiedyś, ale starego kompa dałem matce a na nowym netbooku żadna wersja linuxa się nie instaluje… A tak jest najbezpieczniej, pod linuxem nawet jak się syf ściągnie, to jest niewykonywalny, bo zrobiony pod system plików windowsa a nie linuxa.

Panie administratorze, proponuję usunąć post napisany przez Akali, bo inni ludzie będą ściągać złośliwe oprogramowanie, myśląć że to narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania :wink: