Usunięcie tła z menu opartego na CSS

Witam serdecznie,

Mam takie menu: http://mybutterfly.website.pl/ (czerwone, O FIRMIE, BLOG itp.). Chciałbym żeby zachować ten aktualny efekt, ale bez tła - tzn. żeby przeładowywały się same napisy… Wiecie może jak to zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc,

Northwest

Z kodu wynika, że to już nie CSS, tylko JavaScript.

nmom, taki mix… :frowning: Masz może pomysł jak to rozwiązać?

Nie bardzo, bo w webmasteringu leszcz jestem, ale lepiej doprecyzuj temat. Raz, że może łatwiej znajdziesz pomoc; dwa, że tutejsza moderacja jest na tym punkcie nieco przewrażliwiona.

Ja nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć. Czy chodzi o to, że po najechaniu myszką na napis np “O firmie” tło pod nim nie robi się jaśniejsze? Jeśli tak to usuń z pliku style.css fragment:

#m2 a:hover {

    background: url("../images/m1a.gif") no-repeat scroll 0 0 transparent;

}

I temu podobne w menu.

Usunięcie tła spod pojawiających się napisów (gdy przesuwa się kursorem po kategoriach) powoduje “zamieszanie” w wyglądzie i działaniu tego menu.

Objawami są:

-nakładające się na siebie napisy z podkategorii (te które domyślne widać na stronie, są pokrywane -ale widoczne- tymi, które pojawiają się po najechaniu na inną kategorię)

-przeskoki animacji po zjechaniu kursorem na podkategorie. Efekt jest taki, że po najechaniu np. na BLOG i przesunięciu na pole/pasek z “aktualne wpisy”, napis ten jest zapętlony, pojawia się i znika… (nie występuje on za każdym razem)

Ogólnie, żeby zrobić to co chcesz, przy tym co masz i by to wyglądało dobrze, musiałbyś:

  • zastąpić grafikę menu2.png wycinkiem tła, o rozmiarach oryginału, tak by nie było widać przesunięć między tłem głównym, a tłem podkategorii menu

  • zmodyfikować/przerobić skrypt odpowiedzialny za animację menu i pozbyć się efektu “rozsunięcia” (pozostawiając “zanikanie”), inaczej tło o którym napisałem powyżej, nie będzie wyglądało dobrze (podczas animacji nie będzie pasowało do tła strony)