Usunięcie Visty z Acera 3690

Witam forumowiczów.Chciałbym usunąć Vistę z Acera Aspire 3690.Czytałem sporo postów na ten temat i są ku temu możliwości.Próbowałem utworzyć dysk CD zintegrowany programem: WinFuture xp-Iso-builder,pobrałem sterowniki ze str: http://www.megaupload.com/?d=CEKZZRBJ i nic.Procedurę wykonałem zgodnie z opisem,lecz po otwarciu menu u góry i wskazania, 6.controller driver, i w otwartym oknie ,add,pojawia się tylko element ,TXTSETUP.OEM, a nie widać pozostałych wypakowanych elementów min.,iaAHCI lub iaStor, co powoduje niemożność zakończenia procesu.Drodzy forumowicze,liczę na Waszą fachową pomoc.Na koniec podam jeszcze pełną nazwe kontrolera dysków mojego acera: Intel®82801GBM/GHM-(ICH7-M Family) Serial ATA Storage Controller-27C4.Pozdrawiam

Hmm… Bo z tego co pamiętam trzeba właśnie wskazać setup.oem a resztę program sobie sam doda podczas integracji… Spróbuj wskazać ten setup oem, dokonaj integracji i na wszelki wypadek wypal obraz na płycie cd-rw i jak nie zadziała to wykasujesz nośnik np. programem ashampo burning studio i tym razem wciśniesz add i z listy datetyp wybierzesz stosowną pozycję i dodasz tylko sterownik o nazwie iaStor, gdyż tym razem na bank resztę program sobie sam pobierze…

znalazłem na necie stronkę: http://walendowski.com/2008/02/06/insta … kach-sata/ i według instrukcji zrobiłem płytę z WIN-XP(bardzo elegancko przedstawiony opis całej procedury).Problem polega na tym,że po włożeniu płyty do napędu i otwarciu okna głównego linijka instalatora wyświetlona jest na czarno i po poprostu nie działa.Tak samo jest z płytą oryginalną jak i przerobioną.Nie bardzo wiem co teraz począć-zostać przy Viście i próbować to badziewie usprawniać, lub nie robić nic.Liczę jednak na pomoc forumowiczów-zawodowców, i jakoś ten cwancyk rozwiążemy.Pozdrawiam Hynyś

Nlite jest do niczego. Jak ja nim integrowałem sterowniki to i tak instalator nie widział dysku… :confused: Spróbuj WinFuture xp-Iso-builder po integracji sterowników(o ild masz właściwe) instalator na 100% odczyta dysk…

/edit

Znalazłem manuala to tego pragramu i tam pisało, że jak przejdziesz do etapu integracji sterowników to wciskasz add, tak jak pisałem wskazujesz setup.oem i wtedy wyświetlą się nazwy wszystkich kontrolerów pod jakie są te sterowniki. Zaznaczasz Twój kontroler i klikasz ok…

Najlepiej zintegruj te sterowniki, gdyż są z 11 stycznia tego roku więc na 100% obsługują Twój kontroler…

u mnie jak chciałem sprawdzić czy xp u mnie zadziała to własnie użyłem do integracji sterowników Nlite i wszystko poszło łatwo szybko i przyjemnie ale mimo wszystko wole zostać przy viście jest to lepszy system i przyzwyczaiłem się do niego już na tyle że nigdy bym sie nie przesiadł na stałe spowrotem na xp. Vista działa dobrze tylko trzeba ją najpierw dobrze z optymalizować jest już wiele narzedzi do tego i mieć minimum 2 giga ramu lub więcej to wtedy już hula…

tak przy okazji sprawdziłem że Twój acer 3690 maxymalnie obsłuży 2 giga ramu więc dobrze radze wymień swoje 512 mb a zobaczysz jak system odżyje i bedzie hulać… z drugiej strony producent jest smieszny że wypuszcza takiego kompa z vistą [-X

Dokładnie… Tak to właśnie zdarzają się przypdaki, że ludzie instalują vistę na kompie z jedno rdzeniowym prockiem 512mb ramu i mówią, że vista jest do d***y bo muli… A co do sterowników to ja wolę WinFuture xp-Iso-builder, gdyż jak integrowałem nlit’em do instalator i tak mi nie widział dysku po czym jak zintegrowałem te same sterowniki programem WinFuture xp-Iso-builder instalacja poszła bez problemu…

mysle że lepiej poćwiczyć teraz viste (oczywiście jak ma się w miare dobry komp) bo nastepny system seven jest oparty na takiej samej budowie itd i nie długo xp trafi do lamusa bedzie juz tylko historią a kolejne systemy które powstaną po sevenie będą jeszcze bardziej rozbudowane i skomplikowane i z ich użyciem komp będzie nie tylko fruwał ale i sam lądował :slight_smile: :wink:

teraz ludzie mówią ze vista to syf itd potem będzie że seven to kicha a vista była spoko po sevenie wyjdzie ósemka i wtedy vista będzie do lamusa a seven kicha eight oki i tak w koło macieju… człowiek to już taka istota której zawsze w du…e zle i musi sobie ponarzekać… a co…

hynys , zrobisz jak uważasz, ale ja ja Twoim miejscu tak jak pisze olo320i zostawiłbym tą vistę, gdyż naprawdę ona nie jest wcale taka zła tylko tak jak było mówione wcześniej trzeba ją odpowiednio zoptymilizować, dać jej trochę czasu, gdyż vista ma usuługę dzięki której “uczy się” dostosowania się tak do sprzętu żeby ona sama jak i programy działały szybciej… Ja właśnie teżmówiłem, że vista jest do niczego, bo się przycina, wyskakują bsody, ale jak poczytałem o optymilizacji systemu, wykonałem ją, wymieniłem pamięć na 2x1024 MB, vista teraz śmiga aż miło i teraz tak samo jak jak olo320i nigdy już nie wrócę do starego xp, który mimo optymilizacj, czyśczenia itd. mulił i przędzej czy później trzeba było robić jego reinstalkę bo tak mulił, że nie dało się na nim pracować…

Dzięki za zainteresowanie.Faktycznie,za mało mam ramu-2 kości po 512.W instrukcji poczytałem,że mogę dołożyć maxymalnie 2x2giga.Może macie rację,żeby zostawić vistę i popracować nad jej usprawnieniem.Kilka lat do tyłu na łamach,Chipa, znalazłem sposób na podkręcenie XP-eka,począwszy od modyfikacji rejestru.Lata do tej pory jak szalony o ile się w nim nie nakaszani.Jeżeli posiadacie linki lub programy do visty to proszę, podzielcie się.A wracając do integracji XP ze sterami do dysków,to powiem Wam,że w wyświetlonej liście kontrolerów dysków(WinFuture) nie ma dokładnego odpowiednika z mojego kompa,i na razie próby zawieszam.Pozdrawiam

http://www.xp.net.pl/art/vista_opt.html pod tym linkiem jest to czego CI trzeba… a z tymi ramkami to może sprawdz dobrze czy NAPEWNO Twoja płyta główna tyle obsłuży 4 giga

jak tak to zobaczysz jak vista smiga…

powodzenia