Usunięcie win7 innym sposoem niż formatowanie z poziomu Xp

Siema

Mam na C zainstalowanego win Xp pro i na F win7. chciałbym usunąć win7 z partycji F ale inną metodą/programem niż format ponieważ mam na tej partycji masę innych plików, które nie ma gdzie skopiować ponieważ nie mam miejsca :confused: (około 60 Gb)

Jeżeli ktoś z was zna program, którym mógłbym usunąć winde z poziomu xp to niech pisze :slight_smile:

Z góry dzięki za pomoc :smiley:

WinPE 2.0 ( pobierz z neta) .iso wypalasz na płytke CD, wkładasz płytkę startujesz z niej kompa, w opcjach klikasz commad prompt i wpisujesz w nowym oknie notepad.exe w notatniku file>open i usuwasz pliki systemu windows 7 (z partycji F: na której masz windows 7), tj. Windows, Program Files, Users itd. następnie resetujesz kompa Teraz z kolei wkładasz płytkę z systemem Windows XP (płytke do instalacji) i zaraz na 1 albo drugim ekranie masz opcję R-napraw-klikasz i masz znów linię poleceń-piszesz fixboot klikasz enter, po zakończeniu pracy piszsesz reset albo coś podobnego-tam będzie pisało jakie polecenie kończy prace lini poleceń. Po resecie wyjmujesz płytke z Xp i masz już Sam windows XP który automatycznie włącza się ze startem kompa-nie powinno być wyboru systemu.

W pierwszej kolejności musisz usunąć bootloader i przywrócić w nim tylko wpis dotyczący Windows XP a później powinieneś móc skasować ręcznie pliki Windows 7.

Pozdrawiam

OK akurat mam WinPE na płytce to już sobie dam rade a bootloadera już wcześniej zmieniłem. Wielkie dzieki :slight_smile:

nie, zób dokładnie tak jak ja napisałem, on chce odzyskać bootloader XP, a nie usunąć XP i uaktywnić niepotrzebny boot sevena, którego usunie :slight_smile:

Faktycznie miało być XP :lol: a z rozpędu wpisałem Windows 7 :lol: