Usunięcie windowsa 8


(Olek Dziki) #1

Witajcie,

Niedawno temu nabyłem hp g7 2220 i jest wgrany windows 8. Chce przejść na siódemkę, ale jestem laikiem i nie wiem jak za to się zabrać.

Wychowałem się na windowsach 98 i xp.

Próbowałem sformatować dysk przez gparted-live, ale po pewnym czasie wywala błąd i tak jest w kółko.

Posiadam bootowana płytkę z windows 7, ale z tego co pamiętam, to przy "wyższym systemie" nie uruchomi się z płytki niższego i należy wcześniej wykonać format... O ile dobrze pamiętam.

Będę wdzięczny za pomoc :slight_smile:


(kebkit) #2

z moich doświadczeń z Windows 8

//a mam trzy płytki DVD z wersjami beta i RC

musisz sformatować dysk i utworzyć partycje NTFS

z tego jedna z partycji musi być bootowalna

a następnie zainstalować swój ulubiony Windows 7


(Grzesiek695) #3

Wkładasz do napędu dysk z Windows 7. W opcjach instalatora będzie do wyboru partycja, na której ma być zainstalowany system. Instalator posiada możliwość usuwanie/dodawania partycji oraz formatowania. Całego dysku formatować nie musisz (chyba, że masz jedną partycje tylko).


(Soren) #4

Wkładasz płytkę z windows 7 i uruchamiasz z niej komputer, to co jest obecnie na dysku nie ma znaczenia.

Skoro kupiłeś komputer z windows 8 to polecam się do niego przekonać, nie jest zły a brak menu start można bardzo łatwo nadrobić np programem start8 firmy stardock.


(Scorpions.B) #5

Skoro wychowałeś się na Windows XP to i z Siódemką możesz mieć problemy :wink: Zainstaluj XP i daj sobie spokój z nowszymi systemami :wink:


(system) #6

Ten laptop jest wybitnie wykonany pod Windowsa 8 i to 64-bitowego. Radzę zrezygnować z katowania go Windowsem 7! Co najwyżej, bo pewnie nie odpowiada Ci “oprawa” “ósemki”, zastosuj odpowiednie oprogramowanie zmieniające wygląd.


(Olek Dziki) #7

Po obiektywnym spojrzeniu na “ósemkę” jednak przy niej zostanę. Zmian póki co nie będę dokonywał, bo różnice może są i większe niż na systemach co wcześniej miałem okazję bawić i pracować się, ale nie są znów jakieś ogromne…

Także dziękuję najbardziej tym, co pisali na temat oraz tym co umieli coś dodać wartościowego do tematu…

Życze udanej niedzieli


(Scorpions.B) #8

Świetna decyzja. Zawsze jak Modern UI nie przypadnie Ci do gustu możesz zainstalować oprogramowanie firm trzecich imitujących stary Menu Start, jednak według mnie nie warto. Windows 8 to nie tylko nowy interfejs, ale zmiany pod maską, a posiadacze laptopów powinni być zadowoleni z tego, że mogą trochę dłużej popracować na baterii :wink:


(Jawor1099) #9

Na Hp nie zrobisz downgrade, a jak już sie za to zabierasz to najpierw wyłącz secureboot