Usunięcie windowsa i automatyczne wygaszanie

Mam kilka problemów:

  1. Po włączeniu komputera (jeszcze przed opcją wybioru użytkownika) wyłącza mi się na chwilę monitor. Jak tego uniknąć?

  2. Nie mogę sformatować dysku, na którym mam jednego z Winowsów. Usunąłem wszystkie pliki, ale jednego nie da się usunąć. Jest to ten plik: x86_policy.1.0.Microsoft.Windows.GdiPlus_6595b64144ccf1df_x-ww_4e8510ac Co mam zrobić?

  3. Mogę sformatować dysk, na którym mam Windowsa, którego używam czy Windows też mi się usunie?

  4. Jeśli na dysku, na którym mam Windowsa mam też inne programy to nie jest dobrze? Przenieść te programy?

ad.1 nie wiem też tak mam w windows 7 :slight_smile:

ad2. jakim programem formatujesz, pobierz GParted i sformatuj partycję

ad. 3 przy formatowaniu wszystkie dane z dysku są usuwane w tym także system

ad. 4 to już zależne od poglądów i od użytkownika, ogólnie przyjmuje się żeby programy instalować na innej partycji niż system, programów nie przeniesiesz chyba że je przeinstalujesz na inną partycję

Po mojemu to nie robi rożnicy, czy programy będziesz wrucać na systemową partycję, czy nie. Ja np. wrzucałem wcześniej na d:, bo na systemowej c: miałem mniej miejsca. Teraz mam dysk 250GB, programy wrzucam na c: i nie widzę różnicy w pracy systemu. Chyba, że tak jak ja kiedyś miałem masz małą partycję systemową, to lepiej instaluj na inną, bo jak do przesadnie zapchasz systemową partycję, to odbije się to na wydajności systemu(zaczną się wolno otwierać programy, foldery itd.)

Nikt nie zna odpowiedzi na te 2 pytania? Szczególnie zależy mi na drugim.

ściągnij odkurzacza i nim skasuj zablokowany plik

moduł “usuwanie zablokowanych plików”

Niestety, ale w skanowaniu Odkurzacz nie znajduje tego pliku.

Spróbuj usunąć całą partycję (dysk) a następnie załóż od nowa i potem formatuj.