Usunięcie xp i zainstalowanie 7 z danymi xp

(Michalmilostan) #1

siema mam pytanie mam xp i chcę zainstalować 7 i czy da się jakoś zrobić żeby usunęło mi tylko xp a resztę danych by się przypisało do 7

(Pawel Pieczyrak) #2

Wykonać uaktualnienie do Windows 7

(Grzesiek695) #3

Jeśli chodzi Ci o ustawienia i zainstalowane programy to musisz wszystko ustawiać i instalować od początku. Pliki XP (Program Files, Windows, Documents and Settings) przeniesione zostaną do folderu Windows.Old podczas instalacji Win7.

(floyd) #4

Ciekawe co masz na myśli pisząc"reszta danych". Programy wymagające instalacji trzeba będzie instalować na nowo. Pliki muzyczne, graficzne czy programy nie wymagające instalacji i będące na innej partycji niż instalowany Windows będą mogły być używane.

(stalesz) #5

Windows 7 instaluje się na czystej partycji,sformatowanej,bo mogą być problemy.Czy nie mylimy tematu z Vistą.? W niej jest Windows.old. http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... -windows-7

(Michalmilostan) #6

nie chodzi mi o to że mam 2 dyski jeden 110gb a drugi 40gb i ten 40 gb mam praktycznie pusty są tak tylko 2 gry i jak bym je usuną to dało by zainstalować 7 i zachować gry przeglądarkę wraz z loginami i hasłami itp. na tym 110gb bo na nim mam jeszcze win xp na 110gb

(pakierhakierxd) #7

Masz raczej 1 dysk a 2 partycje:P

Możesz wgrać na tą partycję 40 gb system ale taka wielkośc to tylko pod system + sterowniki

instalując na niej oprogramowanie szybko ja zapełnisz:)

Przeglądarkę musisz ponownie zainstalować,gry też

ale możesz wykonać backup plików przeglądarki i potem sobie przywrócić programem MozBackup

jeśli Mozilla Fireox:P

jeśli inne to nie wiem

W google chrome można chyba w sieci zapisać na serwerze google

(stalesz) #8

Zmień rozmiar partycji /wg.Ciebie-dysków /za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html i pozostaw XP,partycję D powiększ do 50 GB i na niej zainstaluj Win7,ewentualnie utwórz trzecią na dane i gry.Chodzi o to,że możesz nie znależć sterowników do Win7,najpierw go przetestuj-nie znam parametrów Twojego komputera.Ten 40GB może nie być pusty.Kliknij Narzedzia /Opcje folderów /Widok /Pokaż ukryte pliki i foldery..zobacz co tam jest oprócz tych gier

(Michalmilostan) #9

na 40 gb mam tylko te gry nic po za tym

-- Dodane 02.01.2011 (N) 17:03 --

ok ale ja nie mam płyty z 7 mam to na kompie

(pakierhakierxd) #10

Zaraz jak admin przyjdzie to wywali temat... bo wygląda na to że chcesz zainstalować nie legalny windows 7 ;]

(stalesz) #11

-- Dodane 02.01.2011 (N) 17:03 --

ok ale ja nie mam płyty z 7 mam to na kompie To znaczy,że masz program instalacyjny Win7..w jakiej formie.Normalna instalka Obraz,Partycja Recovery.Możesz go nagrać na DVD.

(pakierhakierxd) #12

Nie ma raczej partycji recovery z 7 bo ma xp:P

Ma pewnie obraz płyty :stuck_out_tongue:

który może sobie nagrać ale pewnie jest nie oryginalny:P

ciekawe czy ma oryginalny klucz :smiley:

(Michalmilostan) #13

ma oryginalny z *********.org

-- Dodane 02.01.2011 (N) 17:30 --

kluczyk w sensie

tam jest obraz iso i nie wiem czy da się to jakoś zrobić żeby nie usuwać programów przeglondarki i loginów .itp

(pakierhakierxd) #14

Wobec tego temat do zamknięcia ... nie pomagamy piratom !!

taki jest regulamin serwisu i musimy go przestrzegać ...