Usunięcie XPka poprzez windows 8

Witam, na laptopie toshiba l500 dysk (300gb) podzielony jest na 3 partycje C,D,E na C Windows xp, na D pliki które potrzebuje zachować na E nic nie było, postanowiłem wypróbować Ósemkę. Zainstalowałem ją na E, wiec przy starcie mam wybór lecz w systemie Windows 8 system jest jako C(mimo instalacji na E), na D zrobił się XPek, natomiast E pliki prywatne. Chciałbym usunąć Xpka niby proste ale przy probie formatowania (obecnie D) spod 8 wyskakuje komunikat iż nie można dokończyć formatowania. Nie wiem jak się zabrać może z pod instalacji 8 sformatować i następnie wycofać dalszą instalację? Myślałem ze Diskpart coś da ale pokazuję dysk jako 1 partycja 300 gb… załączam screen magazynu. Dodam jeszcze, że ósemka jest 64 bitowa.

post-182276-0-88194200-1409417043_thumb.

Wszystko jest OK, z poziomu danego uruchomionego systemu dysk systemowy jest dyskiem C. Uruchomisz XP, to jego dysk będzie C.

Gdybyś partycje miał dodatkowo nazwane, to byś zobaczył, że jest tak jak napisałem.

 

Nie możesz sformatować obecnego D z systemem XP, bo Win 8 dopisał na tej partycji swoje pliki systemowe je chroni, najprościej to trzeba było w czasie instalacji Windows 8 skasować partycje z XP i na jej miejsce zainstalować Windows 8

 Tak myślałem, chciałem przetestować ponieważ tylko na XPku działały sterowniki z wifi dokładniej hotkey do wifi, na 7 nie chciało działać więc myślałem, że na 8 też tak będzie, a tu niespodzianka od razu po instalacji wifi śmiga…

 

 

 

Ponownie zainstalowałem system formatując dwa z 3 dysków, wszystko ok, sory za śmiecenie.