Usunięcie zbędnego wpisu z bootloadera

OK. Wiem tytuł zły, ale nie wiem jak to nazwać. Mianowicie, nie dawno podczas włączania kompa pojawiał się BlueScreeen. Więc zainstalowałem od nowa Win7. Teraz podczas włączania mam do wyboru dwa Winy7. Ale nie o tym. Partycję, na której znajdował się stary Win7 (blueScreen) sformatowałem. Lecz nadal podczas włączania komputera mam do wyboru dwa Winy7. Nie rowzwiązywałem tego problemu, po prostu z tym żyłem. Lecz teraz chciałbym obok aktualnego Win7 zainstalować Ubuntu i muszę najpierw usunąć jakoś starego Win7. Lecz nie wiem jak, poniważ partycję, na której się on znajdował sformatowałem. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić ?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Uruchom msconfig (w menu start wpisz msconfig kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator), przejdź na zakładkę Rozruch i usuń zbędny wpis.

semtex , Przepraszam, ale nie wiem jak to nazwać. falcon89 , Dobra udało się, ale podczas ustawienia, żeby bootowanie odbywało się z pendriva pojawia się komunikat, że mam usunąć dyski i zrestartować komputer.

“Usunięcie zbędnego wpisu z bootloadera”

Chyba to aż tak trudne nie jest?

Usunołem zbędny wpis. Ale podczas bootowania z pendrive pojawia się komunikat, że mam usunąć dyski i zrestartować komputer. Na pendrive mam nagranego Ubuntu 13.04.

Podałem Ci tytuł tematu, proszę go zmienić albo wpis wyląduje w koszu.

Coś takiego http://obrazki.elektroda.net/82_1287934373.jpg ?

Podaj model płyty głównej.

W jaki sposób ustawiłeś boot’owanie z pendriva?

Czy wcześniej działało boot’owanie z pendriva?

Czym zrobiłeś boot’owalnego pendriva?

  1. Cos takiego.

  2. ASUSTeK P5K SE/EPU

  3. BIOS

  4. Tak.

  5. Zrobiłem to za pomocą programu ISO to USB.

Spróbuj Universal USB Installer:

http://www.pendrivelinux.com/universal- … -as-1-2-3/

Post napisany ze świeżo zainstalowanego Ubuntu :slight_smile: Dziękuje Serdecznie wszystkim.