Usunięcie zbędnych programów producenta z systemu Win 7

Witam

Mój brat kupił laptopa Sony Vaio z preinstalowanym systemem Windows 7 Home Premium x64 z oczywiście dodanym przez producenta oprogramowaniem. Moje pytanie brzmi - jaki program z listy którą zamieszczam poniżej mogę bezpieczenie bez szkody dla systemu Windows 7 usunąć z lapka ??

  1. Sony Home Network Library

  2. Settting Utility Series

  3. Sony Picture Utility

  4. VAIO Content Metadata Inteligent Analyzing Manager

  5. VAIO Content Metadata Inteligent Network Service Manager

  6. VAIO Content Metadata Manager Settings

  7. VAIO Content Monitoring Settings

  8. VAIO Content Metadata XML Interface Library

  9. VAIO Control Center

  10. VAIO Data Restore

  11. VAIO DVD Menu Data Basic

  12. VAIO Entertaiment Platform

  13. VAIO Event Service

  14. VAIO Gate

  15. VAIO Markieting Tools

  16. VAIO Media Plus

  17. VAIO Media plus Opening Movie

  18. VAIO NW screens

  19. VAIO Original Function Settings

  20. VAIO Power Manager

  21. VAIO Premium Partners 1.00

  22. VAIO Presentation Support

  23. VAIO Quick Web Access

  24. VAIO Smart Network

  25. VAIO Transfer Support

  26. VAIO Wallpaper Contents

Zamiast się zastanawiać, proszę zainstalować to: http://www.slimcomputer.com/ i uruchomić skanowanie. Program znajdzie i zaproponuje usunięcie zbędnego oprogramowania.

wszystkie to kit i niepotrzebne śmiecie, proponuję FORMAT :smiley: bo i tak wszystkiego nie usunie :smiley:

Te wszystkie programy dodawane przez producenta uważam za śmieci. W 95% przypadków dublują one funkcje, które już znajdują się w systemie, a pozostałe 5% to kompletnie bezużyteczne śmieci. Ja zawsze robię pełny format dysku w laptopie - usuwam wszystkie partycje, tworzę jedną na system (30GB), drugą na dane (pozostałe miejsce), instaluję system na świeżo, instaluję sterowniki ze strony producenta laptopa (choć czasami zdarza się tak, że są później problemy z aktualizacją sterowników dlatego chyba jednak lepiej instalować sterowniki ze strony producenta podzespołów). Później tworzę RAMdisk na pliki tymczasowe, dostosowuję system do swoich preferencji i robię kopię zapasową programem Acronis TrueImage (programu nie instaluję - uruchamiam go z pendrive’a, żeby nie zaśmiecać systemu). Mam jednego pendrive’a, na którym trzymam w/w program do tworzenia i odzyskiwania kopii dysków oraz obraz skonfigurowanego systemu wraz z wszystkimi programami. Całość zajmuje ok 7GB.

Należy uważać przy wyrzucaniu wszystkiego, a zwłaszcza przy takiej firmie jak Sony. Niektórych programów już nie idzie pobrać ze strony producenta, natomiast wyszukanie ich w Internecie do łatwych nie należy.