Usunięta partycja z MacOSem

Część
Dzisiaj piszę w innej, totalnie głupszej sprawie. Niestety gdzieś przez nie uwagę podczas instalacji Windowsa 10 (bez BootCampa) wywaliłem caluteńką partycje z systemem. (Wyczyściłem cały dysk że zmienić to gpt na mbr). Nie wiem jakieś zaćmienie mnie dopadło wtedy. No i teraz pytanie co robić. Przydałby mi się jednak obok ten MacOS, ale nie mam pojęcia skąd go wziąć ani jak zainstalować. Czy to się robi normalnie bootowalnego penka z MacOSem podobnie jak z Windowsem ? Czy stracę podczas instalacji Windowsa ? Czy mogę ściągnąć gdzieś legalnie MacOSa ?

Pozdrawiam MrGalek

Dodam że jest to MBP 2011 Late, a systemem była ostatnia High Sierra

Podczas uruchamiania komputera musisz wcisnąć kombinacje klawiszy Command+R lub Option+Command+R (funkcja odzyskiwania systemu MAC OS poprzez internet). Funkcja odzyskiwania systemu MAC OS instaluje różne wersje systemu MAC OS w zależności od kombinacji klawiszy naciśniętych podczas uruchamiania. Musisz połączyć się z siecią poprzez WiFi (prawa górna szara ikona WiFi) lub poprzez kabel. Ściągnie Ci się “tryb awaryjny” - taki kręcący się globusik - po którym będziesz miał wszystkie dostępne narzędzia (od formatowania do instalacji MAC OS.

1 polubienie