Usunięte czcionki systemu Windows 7?

Witajcie drodzy forumowicze!

 

Otóż mam taki nietypowy problem, mianowicie wczoraj przy standardowym wieczornym posiedzeniu przed komputerem zauważyłem, że mam kompletnie zmienione czcionki (między innymi na tymże forum). Poczytałem odrobinę, zrobiłem to co mogłem, ale nic nie pomagało więc zdecydowałem, że sprawdzę co się dzieje z samymi czcionkami. Po kliknięciu w zakładkę Czcionki w Panelu Sterowania wywaliło mi BSODa i komputer kazał się zrestartować, po czym odpalił Narzędzie Naprawy Systemu Windows. Do dzisiaj było ok, ale znowu mam mam ten sam problem i znowu po wejściu w czcionki wywala BSODa. Dla jasności system Windows 7 64bit oryginalny, dawno temu instalowane były customowe czcionki (do użytku głównie w GIMPie). 

Pytaniem moim jest co można zrobić, czy można gdzieś pobrać paczkę domyślnych czcionek Windowsa i czy zainstalowanie ich przyniosłoby skutek? 

Szukanie przyczyny BSOD-a za pomocą BlueScreenView:

http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-a-za-pomocą-bluescreenview-t313445/

System File Checker:

http://support.microsoft.com/kb/929833

Użyłem obu opcji jednak BlueScreenView nie wyświetla żadnych zapisanych BSODów, natomiast narzędzie systemu Windows z drugiej strony znalazło problemy i je rozwiązało, ale problem nadal istnieje, z tym że, teraz mogę wejść zarówno w Czcionki jak i przywrócenie domyślnych ich ustawień bez ryzyka BSODa (warto napomknąć, że akurat ten problem zniknął po zainstalowaniu paczki domyślnych czcionek, jednak nadal są one pozmieniane). 

Aby przywrócić domyślne ustawienia czcionek:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/change-your-font-settings

Na chwilę ustaw kompozycję Podstawowa Windows 7:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/change-the-theme-to-improve-performance

Niestety problem nadal występuje, przywracanie domyślnych ustawień czcionek zwyczajnie nie działa.  Za to kopiowany tekst w Wordzie objawia się różnie w zależności od strony z której został skopiowany: każda strona typu forum - Helvetica / fb - Arial / yt - Arial / strony typu onet i wp - domyślne dla nich czcionki.

Napisałem, ze masz ustawić kompozycję Podstawowa Windows 7.

http://www.dobreprogramy.pl/Aktualizacje-Windowsa-zaliczaja-kolejna-kleske.-Czy-sa-robione-na-kolanie,News,57286.html

Atis , zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś, ustawiłem kompozycję podstawową po czym przywróciłem domyślne ustawienia = brak skutku, czcionki nadal pozamieniane.

 

Łukash , nie sądzę żeby wątek który wkleiłeś mnie dotyczył, bo ostatni raz mój komputer aktualizował się w lipcu albo nawet wcześniej. Gdyby jednak dotyczył, z przedstawionych w nim problemów mógł mnie dotyczyć BSOD chociaż nie mam pewności czy kod błędu to 0x50 Stop. Poza tym w wątku nigdzie nie jest napisane, że problemy te występują na 7.

 

Są jeszcze jakieś możliwości? Mogę żyć z Arialem, chociaż lepiej by było przywrócić wszystko do normalności  :slight_smile:

Linkowany art ma związek z bsod po wejściu w czcionki z panelu sterowania pod wieloma wersjami Windows, w tym 7.

Jeżeli nie masz zainstalowanych problematycznych aktualizacji a szczególnie chodzio o KB2982791 to problem faktycznie leży gdzie indziej.

http://www.answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_update/blue-screen-stop-0x50-after-applying-update/6da4d264-02d8-458e-89e2-a78fe68766fd?page=1

http://www.dobreprogramy.pl/Wtorkowa-latka-z-nowym-znakiem-rubla-mogla-popsuc-ludziom-Windows,News,57205.html

Zajrzałem w zainstalowane aktualizacje - ostatnia miała miejsce 28.06.14 i nosi nazwę KB2565063. Mogę chyba wysunąć wniosek, że problem leży gdzieś indziej niż w wadliwych aktualizacjach Microsoftu.