Usuniętę partycje - jak odzyskać

Powiecie że temat był… no był ale mi stało się tona laptopie i nie wiem co teraz… bo podłączyć za bardzo nie mam jak dysku pod PC… nie wiem jak to zrobić… Skasowały mi się wszystkie partycje (C i D) komp oczywiście nie może się włączyć… formatowania nie robiłem tylko usunęły sie partycje… Mogę to jakoś odzyskać ? z jakiegoś live CD czy coś?? Bo jak wspomniałem stało się to na laptopie FS amilo pi 2530… Mam na partcji D ważne dane…

Może napisz jak do tego doszło że “skasowały się partycje”, posiadasz płytę instalacyjną z Windows 7 ??

Tak posiadam płytkę. A jak doszło hmm jak zawsze z braku wiedzy… potrzeban była mi partycja żeby posatwić na niej xp i zacząłem zabawę GParted… i niby powstała nowa itp ale po włączeniu ponownym kopma lipa nie chiał się wlączyć włożeyłem płytkę pczekałem aż załuduje itp doszło do okna z partycjami i jest tylko jedna tak zawana 0 czy jakos tak i ma rozmiar całego dysku… nie była foramtowana jeszcze.

Na początek wrzuć płytę z systemem do napędu, zbootuj z niej kompa i wybierz opcję “napraw…” możliwe że system zostanie wykryty i zostanie naprawiona obecna instalacja, jak już uzyskasz dostęp do systemu to pomyślimy o odzyskaniu partycji/danych z D: , jeżeli nie zostanie naprawiony to trzeba będzie pomyśleć o jakiejś dystrybucji Live CD z możliwością odzyskania danych ale o tym później.

Przede wszystkim postaraj się odzyskać dane. Ściągnij dowolną dystrybucję linuksa w formie LiveCD. Uruchamiasz, montujesz dysk, kopiujesz dane np. na pendrive’a, czyścisz dysk i nagrywasz od nowa system. Dysk z laptopa można podłączyć do komputera przez usb, ale trzeba mieć odpowiednie urządzenie (koszt około 50 złotych i możesz podpiąć każdy dysk do portu usb)

Pobrałem program o nazwie Acronis Disk Director 10.0 Suite (live cd) jak go odpalę widzę wszystkie dane ale… co dalej?? nie moge ich skopiować na pendrivea bo po prostu nie widzi go… jakieś pomysły?

Czy Acronis Disk Director jest na podstawie Linuksa? Jeśli tak to musisz zamontować pendrive’a żebyś mógł go “zobaczyć”.

Hiren’s boot cd ma program TestDisk - nim odzyskasz partycje.

W pierwszej kolejności skopiowałbym ważne dane jeżeli jest taka możliwość. Później można się bawić do woli.