Usunięte pliki nie trafiają do kosza ani nie zwalniają miejsca na dysku

Od wczoraj mam problem z dyskiem zewnętrznym, mianowicie przy usuwaniu zbędnych plików(głównie wideo) nie trafiają one do kosza ani nie robią wolnego miejsca, mimo to znikają. Na dodatek na tym dysku od kilkunastu dni mam dwa foldery(nie powiązane ze sobą) których nie mogę usunąć, są to tylko pozostałości gdyż udało się usunąć zawartość folderu i zmienić nazwę, ale same foldery są nie do ruszenia a ich “wielkość” to 0 bajtów. Windows daje komunikat że foldery są uszkodzone i nieczytelne. Programy typu unlocker nie pomagają. Format dysku oczywiście odpada, gdyż jest to 1TB wypełniony w 95% i nie mam gdzie przerzucić tych plików.

1 polubienie

Stan dysku sprawdzić pewnie uszkodzony pewne seagate :smiley:

Wyłącz kosz dla wszystkich dysków. Z podpiętym dyskiem włącznie. We właściwościach kosza każdy dysk zaznaczaj i ustaw nie przenoś plików do kosza. Usuń natychmiast i oznaczaj okno dialogowe. Zastosuj i OK.
Potem zrób restart komputera.

Gdy będziesz potrzebować kosza, poustawiasz rozmiar i co trzeba. Masz 1TB wypełniony w 95% - a więc nie masz rozmiaru zajętego przez kosz. Stąd zawiecha i błędy. System tłucze kopie przywracania usuwanych plików i mnóstwo logów. Po coś jest przywracanie systemu. Dlatego po przekroczeniu granicy zarezerwowanej przestrzeni dyskowej masz zonka z usuwaniem.

1 polubienie

Tak seagate… :). A co z plikami które już “usunąłem” i zniknęły a miejsca nie ubyło? To jednak było z 10gb, więc zawsze coś.

HDTune_Benchmark_Seagate_Expansion2

End to End Error Count wskazuje na problem komunikacji między dyskiem a komputerem tzn sie plytą głóną - może kabel sata uszkodzony albo wtyczka po stronie dysku lub płyty.