Usunięte pliki systemowe

Przypadkowo usunąlem plik który teraz potrzebuje do odświerzania lub przywracania do stanu fabrycznegoChcialem wykonac z ustawienia komputera ale pisze że brak pliku ,Proszę o pomoc

Witam.

Jaki masz aktualnie system operacyjny

Podaj model laptopa

Użyj narzędzia SFC https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/929833

Mam laptop 64-bitowy hp,System windows8

Zacznij od tego co Ci napisał @spandaupol

Otwiera się czarna tabica z drobnym drukiem i gdzie maam wpisać jak nie  ma paska adresu

 

Wpisz w “czarną tablicę” sfc /scannow jak na obrazku wyżej i Enter

Zrobilem tak jak pokazaleś i pokazaly się jakieś napisy nie po polsku i nic się nie dzieje.

Należy czekać aż zakończy się skan. Tutaj masz inną instrukcję prościej nie potrafię wytłumaczyć http://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralności-plików-via-narzędzie-sfc/

Dziękuje i jak poradzę to odpowiem.

Jak masz duży problem z przepisanem napisów po angielsku, to zrób zdjęcie i pokaż.

Przeskanowalem system 2 godziny pokazalo 100 procent ale efektu nie ma i nie można odświeżyć laptopa i wyswietla że brakuje pliku ./z ustawien komputera chcialem oświerzyć/

Przyznam że nie rozumie co Ty robisz. Opisz dokladnie co chcesz zrobić. Jakiego pliku brakuje. Czy jest podana nazwa pliku?

Jestem jeszcze  malo doświadczonym a co chcialem zrobić-przywrócic do stanu fabrycznego lub odświerzyc .Po przejściu do ustawień komputera pokazuje brak niektórych plików.Wczoraj skanowalem system zwiersza polecenia i pokazalo 100 procent ale efektu nie ma.Jakiego pliku nie ma nie wiem.

Napisz dokładnie jaki błąd Ci się wyświetla, albo zrób zdjęcie. Napisz jaki model laptopa, napisz czy jest to fabryczny system operacyjny, czy jakiś modyfikowany. Większość laptopów ma tzw. partycję recovery, gdzie jest oryginalny system operacyjny, który można przywrócić (należy mieć jednak kopię ważnych danych, w większości sytuacji wszystko co było na laptopie jest tracone).

Laptop-hp notebock pc windows8.1 64 bitowy.System fabryczny.Ma patrycjerecovery ale jak chcę przywrócić do stanu fabrycznego wyświetla się-brak niektórych plików i lub można odtwożyć z nośnika instalicyjnego tak samo pokazuje jak bym chcial wykonaćte obcje z ustawień komputera.       Muszę chyba kogoś poprosić o pomoc kto  się  w tym temacie zna.

Tzn. jak uruchamasz to odtwarzanie do stanu fabrycznego? Jak wygląda dokładnie komunikat? Pokaż zdjęcia.

Zawsze możesz pobrać nośnik Windows 8 i z niego wgrać system. Przypadkiem nie aktualizowałeś tego komputera z Windows 8 do 8.1? Wtedy komunikat o braku plików jest normą.

Nie aktulizowalem a co  pobrania nośnika to nie wiem jak to zrobić.

Nie żartuj, Microsoft umożliwia bezproblemowe pobieranie instalki 8.1, trochę samodzielności

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows8ISO