Usunięte pliki wracaja na dysk

Witam.

Otóż mam taki problem. Posiadam przenośny dysk twardy, na który co tydzień robię kopię zapasowa plików. Wszystko pięknie ładnie, ale teraz zaczęło na nim brakować miejsca i chciałem usunąć kopie z maja. Wszystko fajnie, klikam usuń - usuwa pliki, ale po odświeżeniu katalogu foldery z maja nadal są (wraz z zawartością). to samo z późniejszymi kopiami. Używałem programu Cobian Backup. Co mam teraz zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

IcyMat

przenieś ważne pliki z dysku na dysk lokalny i PPM na dysk przenośny > formatuj… i ustawiasz co tam chcesz > klikasz “formatuj”

Yhym.

Tyle, że sam wpadłem na to, że istnieje coś takiego jak format, a ja się pytam czy nie da się tego zrobić inaczej - bo jeszcze się potem okaże że tego z lokalnego dysku usunąć się nie da (że nie wspomnę o tym, że to mi się całe na kompie nie zmieści…)

Ale te pliki pojawiają się zaraz po usunięciu czy po ponownym podłączeniu dysku do komputera?

Pozdrawiam!

Zaraz po usunięciu - po prostu niby znikają, wciskam F5 i znowu są ;/

Wciskasz tylko Delete czy Shift+Delete? Odmontuj dysk to znaczy usuń bezpiecznie, pamiętam że u mnie kiedyś miałem podobnie z mp3, że usuwało jakby tymczasowo i przy bezpiecznym usuwaniu wyskakiwało okienko czy chcę usunąć zawartość kosza z tymi właśnie usuniętymi plikami i katalogami.

Pozdrawiam!

Próbowałem i delete i shift+delete, odmontowywuje zawsze bezpiecznie a i tak to nadal się dzieje ;/

Pamiętam, że podczas uwusania tych folderów jakiś plik z długą nazwą się nie chciał usunąć, ale wybrałem opcję, że na pewno chce go wywalić…

Sprawdź jeszcze może uprawnienia do plików itp. Spróbuj jeszcze usunąć przy pomocy Unlocker.

Pozdrawiam!