Usunięte pliki wracaja na dysk

(IcyMat) #1

Witam.

Otóż mam taki problem. Posiadam przenośny dysk twardy, na który co tydzień robię kopię zapasowa plików. Wszystko pięknie ładnie, ale teraz zaczęło na nim brakować miejsca i chciałem usunąć kopie z maja. Wszystko fajnie, klikam usuń - usuwa pliki, ale po odświeżeniu katalogu foldery z maja nadal są (wraz z zawartością). to samo z późniejszymi kopiami. Używałem programu Cobian Backup. Co mam teraz zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

IcyMat

(Kubek1200) #2

przenieś ważne pliki z dysku na dysk lokalny i PPM na dysk przenośny > formatuj... i ustawiasz co tam chcesz > klikasz "formatuj"

(IcyMat) #3

Yhym.

Tyle, że sam wpadłem na to, że istnieje coś takiego jak format, a ja się pytam czy nie da się tego zrobić inaczej - bo jeszcze się potem okaże że tego z lokalnego dysku usunąć się nie da (że nie wspomnę o tym, że to mi się całe na kompie nie zmieści...)

(roobal) #4

Ale te pliki pojawiają się zaraz po usunięciu czy po ponownym podłączeniu dysku do komputera?

Pozdrawiam!

(IcyMat) #5

Zaraz po usunięciu - po prostu niby znikają, wciskam F5 i znowu są ;/

(roobal) #6

Wciskasz tylko Delete czy Shift+Delete? Odmontuj dysk to znaczy usuń bezpiecznie, pamiętam że u mnie kiedyś miałem podobnie z mp3, że usuwało jakby tymczasowo i przy bezpiecznym usuwaniu wyskakiwało okienko czy chcę usunąć zawartość kosza z tymi właśnie usuniętymi plikami i katalogami.

Pozdrawiam!

(IcyMat) #7

Próbowałem i delete i shift+delete, odmontowywuje zawsze bezpiecznie a i tak to nadal się dzieje ;/

Pamiętam, że podczas uwusania tych folderów jakiś plik z długą nazwą się nie chciał usunąć, ale wybrałem opcję, że na pewno chce go wywalić...

(roobal) #8

Sprawdź jeszcze może uprawnienia do plików itp. Spróbuj jeszcze usunąć przy pomocy Unlocker.

Pozdrawiam!