Usunięte pliki z pendrive'a po chwili "wracają"

(Darek Dziuba) #1

Witam

Mam problem z pendrivem. Otóż gdy usunę z niego jakieś pliki to po kilku chwilach one są widoczne na nowo, "odradzają się". Jak sobie z tym poradzić? Kilkakrotnie używałem programu UsbFix klikając "deletion" ale problem nie zostaje rozwiązany...

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

(Bogdan_G) #2

Zależy, jakie masz pliki na pendrive, te widoczne i te ukryte.

(wall91y) #3

Dziwna sprawa. Najłatwiej zrobić format pena i jak nowy. Jesli nie i jets to stary pendrive to moze juz byc zuzyty.

(Gryf00n) #4

jeśli ten nośnik nie jest tylko do odczytu to polecam skuteczny Eraser

http://www.dobreprogramy.pl/Eraser,Prog … 12852.html

(Darek Dziuba) #5

format pomaga, ale tylko na chwilę… potem każdy folder zajmuje 199 KB, czasami pliki znikają, ostatnio ten sam problem pojawił się po podłączeniu telefonu komórkowego do komputera :confused:

(Chillout) #6

Podaj nazwy tych folderów.

(Darek Dziuba) #7

nazwy folderów nie są jakieś “specjalne”… to foldery które ja sam stworzyłem np z jakimiś dokumentami, muzyką, zdjęciami.

(Chillout) #8

Spróbuj jeszcze Gparted, Killbox, Unlocker.

(Switu95) #9

Jak stary jest pendrive? Czuje że to może być poprostu zużycie

(Bogdan_G) #10

Trzeba by sprawdzić, jak się ma sprawa ustawienia usługi kopiowania woluminów w tle. Albo wirus na pendrive, albo jakiś błąd wywołuje automatyczne kopiowanie w tle. Usługę można wyłączyć, zrobić restart komputera i potem ustawić na ręczny. Gdy wyłączy się usługę (automatyczne uruchamianie) przywracania systemu, właśnie mogą powstawać błędy z usługą automatycznego kopiowaniem w tle. Gdy jest zawartość na pendrive, na której nam zależy, to przy podłączonym zrobić skanowanie choćby tdskillerem.