Usunięte (przypadkowo) dane z Excela 2003

Witam

Przez przypadek usunełam dane z jednego z arkuszy w skoroszycie. Czy jest sposób na odzyskanie utraconych danych?

Podaj więcej szczegółów, ale obawiam się, że nawet programy do odzyskiwania danych nie dadzą rady.

Excel 2003 , Win XP HE SP3, przesuwając stronę (arkusz) do góry zmieniła się wielkośc liter i cyfr, no to ja zaznaczyłam tą wielkość, która ocalała, taka jak potrzeba. Zaznaczyłam ją i złapalam za malarz formatów i pociągnelam. zwracając uwagę tylko na format, a nie na zmiany wartości .Zapisalam i po sprawie. Potem otwieram arkusz i widzę same zera . Gdzieś na stronie MS znlazlam radę otwórz plik, wybierz zrozwijanej listy “otwórz i napraw” tylko nie mam takiej opcji.

Jak zapisałaś ten arkusz pod tą samą nazwą, to jego dane zostały nadpisane, więc normalną metodą raczej się nie da tego odzyskać.

Można spróbować jakimś programem do odzyskiwania danych, licząc że przy zapisie nowego arkusza stary miał zmieniona nazwę na tymczasową, która po poprawnym zapisaniu arkusza została skasowana. Ale szanse są małe, tym mniejsze im po tej operacji coś się działo na dysku (każda operacja zapisu mogła już zamazać te stare dane).

http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Kategoria,Windows,86.html - wybierz jakiś darmowy program (np. Recuva) i zobacz, co on znajdzie.

Ale moim zdaniem szanse są niewielkie, więc jak to potrafisz odtworzyć ręcznie, to będzie chyba szybciej… :frowning:

Cale szczęscie, że kilka dni temu zapisałam sobie dane wynikowe za potrzebny mi okres i odtworzylam je wynikowo, ale szczegolowych juz nie mam. Nic tylko robić kopię codziennie.