Usunięte sterowniki z karty graficznej

Może odinstaluj stery od Intela i Nvidii np. programem Display Driver Uninstaller. Restart i przeinstaluj sterowniki chipsetu. Restart. Potem sterowniki do Intela. Restart i na końcu do Nvidii, jeśli się pokazała w menadżerze. Restart.

Nie pomogło bo próbowałem.

Z DDU też odinstalowywałem sterowniki i starałem je pobrać i to samo.

Nie pamiętam czy Linux live na płycie, czy penie wykrywa obie karty graficzne w układzie Optimus (Intel + Nvidia). Niech się jakiś linuksiarz wypowie. Może w ten sposób sprawdź, jak masz jakiego Ubuntu. Jeśli jest w stanie wykryć i widzi u Ciebie, to znaczy że karta żyje i to coś z softwarem, więc przeinstalowanie Windowsa może pomóc, a jak nie widzi, to karta mogła paść. Jeszcze opcja, że ktoś ma podobną konfigurację i możesz fizycznie kartę przełożyć i sprawdzić.

Nie mogę bo to jest laptop.

I w windows update pobiera mi sie nvidia display myślisz że to to???

Czyli masz kartę wlutowaną? Ja mam lapka, w którym Nvidię można wyjąć. Co do Nvidia display to lepsze to niż nic. Jakimś znawcą nie jestem - zwykle kombinuję na “chłopski rozum” :slight_smile: . A stery do chipsetu przeinstalowałeś? Live Linuxa też odpaliłeś? Więcej pomysłów nie mam.

Hmm… A może zwyczajnie karta jest wyłączona w Menedżerze urządzeń? Sprawdzałeś to?

Tak nie jest wyłączona.

Tylko o to chodzi że windows update instaluje jakieś nvidia display i nie wiem czy to nie jest to.

No to zainstaluj tego displaya.

przy instalacji sterowników zaznacz czystą instalację , ewentualnie przywróć w biosie ustawienia fabryczne .

Temat zamknięty. Dzięki w DDU usunąłem sterowniki i zgrałem nowe i zadziałało.