Usunięte sterowniki z karty graficznej

Przez przypadek z mojej karty graficznej Geforce GT720M usunąłem sterowniki kiedy wchodze do menadżera urządzeń to mam tylko HD Graphic 4000 i nie mam GT720M. Nie wiem co zrobiłem, próbowałem wszystkiego.

Nie ma takich przypadków…

eeetam…
No ale kombinuj - https://www.nvidia.pl/object/geforce-gt-700m-graphics-cards-pl.html

To też próbowałem ale nie znaleziono karty graficznej i systemu.

Aktualnie próbuje windows update i coś znalazło pisze NVIDIA Display.

Myślisz że to może być to?

…a czy wszystko obejmowało wejście na stronę producenta laptopa, wyszukanie modelu i sterowników do systemu, czy nie? Tam powinieneś się udać, nie na płakac na forum :wink:

To też próbowałem z 2 godziny nad tym siedziałem.

Aktualnie próbuje windows update i ładuje się NVIDIA Display.

Nie tylko myślę, ale jestem pewien

Tak

Wszystko jak na moim tylko jak pobieram to na końcu wywala niezgodne urządzenia.

No to w takim razie jest jeszcze jedna opcja: karta zdechła :wink:
Zanim jednak wyjmiesz piec lub grzać suszarka, to odpal live CD z Linuksem , jak wykryją poprawnie i zadziała, to Ty coś źle robisz, jak nie wykryje, to masz trupa :wink:

Karta graficzna mogła zdechnąć poprzez usunięcie sterowników?!

Nie przez usunięcie sterowników, ale usunięcie sterowników mogło być skutkiem posypania się karty, tzn. windows widzi “jakies urządzenie”, ale nie widzi, że to karta (bo jest uszkodzona) i nie może zainstalować i jej uruchomić.

Wiesz co to NVIDIA Display?

Sorki, że spytam, ale próbowałeś zwyczajnie odinstalować jakikolwiek sterownik tej karty NVIDIA i usunąć foldery z dysku -> restart kompa -> zobaczyć czy windows update znajdzie, jak nie to ręczna instalacja sterownika?

Jeśli już tak jest nagmatwane to przed instalacją prawidłowych sterowników należy usunąć śmieci po starych. Do tego celu użyj w trybie awaryjnym programu Display Driver Uninstaller. Sprawdź w specyfikacji jaką kartę graficzną ma twój komputer. Pobierz sterowniki ze strony Nvidia. Instaluj sterowniki w trybie administratora. Z tego co doczytałem to autor sam usunął sobie sterownik karty, więc raczej problem braku sterownika a nie awarii karty.

1 polubienie

Miałem podobny problem w Lapku. Wywalił mi GF660 TrottleStop. Musiałem instalować system od nowa. Nic sie nie dało zrobić.
A co ciekawe - stwierdziłem że jest popsuty i kupiłem sobie nowy MSI GF63RD i teraz mam dwa - ten i piecioletni LENOVO Y570 - i oba dobre :joy:

panicagaming Właśnie to robie.

Windows update nic nie pomógł